11.05.2015 12:52

Ghost nawiedzi nas nową płytą!

Album ukaże się pod nazwą „Meliora" i będzie miał premierę 21 sierpnia 2015 roku. Ujawniamy szczegóły.

Ghost nawiedzi nas nową płytą!
foto: AP/FOTOLINK/East News

Z obozu zespołu już od końca 2014 roku dochodziły doniesienia o trzeciej płycie. Muzycy Ghost, Bezimienne Ghoule, informowali, że Papa Emeritus II ma być zastąpiony nowym wokalistą. Dziś wiemy sporo więcej!

Album ukaże się 21 sierpnia tego roku i będzie nazywał się „Meliora", co po łacinie znaczy „lepsza". Ujawniono także tytuły kilku nowych kompozycji, będą to „From The Pinnacle To The Pit", „Majesty", „Devil Church" oraz „He Is". Singlem promującym wydawnictwo będzie „Cirice", którego możemy spodziewać się na przełomie maja i czerwca 2015 roku. Przypominamy, że ostatni teledysk zespołu powstał 2 lata temu do utworu „Monstrance Clock":

Za brzmienie „Meliory" odpowiadać będzie Klas Åhlund, producent i gitarzysta, który udziela się także w zespole Teddybears. Całość zmiksowana zostanie przez Andy'ego Wallace'a, który ma już na swoim koncie współpracę z takimi tuzami jak: Slayer, Sepultura i Nirvana.

Ghost zagra z nowym wokalistą Papą Emeritusem III już 4 czerwca 2015 roku podczas Sweden Rock Festival. Ghoule mówią o nim, że jest młodszym o trzy miesiące bratem Emeritusa II.

Zespół zapowiada jeszcze jedno wydawnictwo. Przed latem grupa ma ponownie wejść do studia by nagrać płytę z coverami. Przewidziano zarejestrowanie czegoś z repertuaru Loenarda Cohena, a także szwedzkiego zespołu z lat 80. Imperiet.

Czy myślicie, że Papa i Ghoule dorównają swoim starym płytom?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ghost