14.09.2015 13:27

Ghost nie gniewa się na Kerry'ego Kinga

Jedni kochają muzykę Ghost, inni już nie. Do tej drugiej grupy zalicza się Kerry King, jednak jeden z Bezimiennych Ghouli nie ma mu tego za złe.

Ghost nie gniewa się na Kerry'ego Kinga
foto: kadr z wideo; REPORTER/East News

Gitarzysta Slayera w jednym z udzielonych wywiadów wyznał, że nie należy do fanów zespołu Ghost. Szczerze próbował dać twórczości grupy szansę wsłuchując się w kolejne utwory, ale niestety muzyka kapeli nie trafiła w gust brodatego instrumentalisty:

"

Kocham ich wizerunek, ale nienawidzę tej cholernej muzyki. Lubię członków Ghost, jako ludzi - wielokrotnie byli z nami w trasie. Jednak nie potrafię się przekonać do ich twórczości - chciałbym, ale nie potrafię. Dostałem ich płytę od Briana Slagela z Metal Blade. Mówił, że jest niesamowita. Posłuchałem jej z Garym Holtem i wcale taka nie była, ani dla mnie, ani dla Gary'ego. "

Posłuchajcie rozmowy z Kingiem na ten temat:

Muzycy regularnie widują się na backstage'u podczas wspólnych koncertów i pozostają przyjaciółmi, nawet jeśli Kerry King krytycznie odnosi się do kolejnych albumów nagrywanych przez Ghost. Bezimienny Ghoul wyznał, że nie ma żalu za to, co powiedział jego kolega ze Slayera:

"

Całkiem długo byliśmy ze Slayerem w trasie. Jesteśmy kumplami. Nie wydaje mi się, żeby to co mówił Kerry było negatywne. To co tworzymy nie jest dla każdego. Nigdy nie próbowaliśmy zadowolić wszystkich. Nie widzę negatywnych elementów w jego słowach, nie zmieniają one mojego zdania o Slayerze, którego jestem fanem od dziecka. Nadal całym sercem kocham kilka z płyt zespołu. "

O przyjacielskich relacjach między artystami świadczy fakt, że gdy słowa Kerry'ego Kinga odbiły się dużym echem w mediach, sam zainteresowany wydał swego rodzaju sprostowanie. Mówił, że pominięto kwestie tego, że uważa Ghost za wspaniałych ludzi i uwielbia ich image:

"

Próbowałem polubić ich twórczość, ale nie jest ona w moim guście. Nagle wyszło z tego, że Kerry King nienawidzi Ghost. Czego nie powiem jest wyrywane z kontekstu. "

Ciekawe co Ghost sądzi o nowej płycie Slayera, czyli „Repentless” i takich utworach, jak ten tytułowy, „Cast The First Stone”, „You Against You” czy „When the Stillness Comes”. A może Kerry King przekonał się do nowej płyty Szwedów, czyli „Meliory”?

A Wam jak się podoba muzyka Ghost?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Ghost