02.05.2017 10:30

Ghost po raz pierwszy zagrał „Bible” z chórem

Fani enigmatycznej kapeli mogli w końcu dowiedzieć się, jak na żywo prezentuje się cover grupy Imperiet. Co więcej na scenie pojawił się chór oraz Fia Kempe. 

Ghost po raz pierwszy zagrał „Bible” z chórem
foto: kadr z wideo

Ghost lubi narobić sporo zamieszania. Tożsamość muzyków jest nieznana - poznaliśmy nazwiska artystów dopiero po tym, jak zostali wyrzuceni z kapeli, przy czym skład zmieniał się 10 razy. Papa Emeritus wyznał również, że Ghost tak naprawdę nigdy nie był zespołem, a jego projektem muzycznym. Również w setliście podczas koncertu w Sztokholmie nie obyło się bez niespodzianki.

Lista kawałków wykonywanych na występach raczej nie ulega większym zmianom, co można było zauważyć podczas warszawskiego koncertu Ghost. Jednak w Sztokholmie zespół postanowił na bis po raz pierwszy wykonać kawałek z ostatniej EP-ki „Popestar”. Mowa tutaj o numerze „Bible”, który zamyka minialbum i jest coverem zespołu Imperiet. Nie dość, że była to koncertowa premiera, to również na scenie fani zobaczyli wyjątkowych gości - chór oraz Fia Kempe, który pojawił się również w studyjnej wersji coveru.

Posłuchajcie, jak kompozycja zaprezentowała się na żywo:

Na dwóch kolejnych koncertach formacja nie wykonała już tego utworu, zatem mógł to być tylko jednorazowy przypadek. Również wspólny występ Papy Emeritusa i Kreatora w ramach niemieckiego programu „Circus HalliGalli” był nie lada zaskoczeniem dla słuchaczy.

Najbliższy koncert grupy odbędzie się 6 maja 2017 w Buenos Aires, następnie zaplanowano dwa koncerty w Brazylii. Jak widać wyznawców kościoła zespołu Ghost jest naprawdę sporo i to w najróżniejszych miejscach na świecie.

Jak oceniasz występ grupy Ghost?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost