Ghost spada ze szczytu

Robert Skowronski
18.07.2015 17:35
Ghost spada ze szczytu Fot. materiały prasowe

Grupa zaprezentowała przedpremierowo kolejny numer z nadchodzącej płyty „Meliora”. Posłuchajcie „From The Pinnacle To The Pit”.

Nowy Papa Emeritus i Bezimienne Ghoule już wcześniej udostępnili utwór „Cirice”, by wkrótce stworzyć też do niego teledysk inspirowany filmem „Carrie”. Teraz możemy raczyć nasze uszy kolejnym kawałkiem z nadchodzącego wydawnictwa. Jeden z muzyków grupy tak opisuje kompozycję:

Zawsze mieliśmy pragnienie posiadania piosenki opartej na prawdziwie kroczącym riffie w stylu Led Zeppelin. Czegoś co brzmiałoby świetnie wychodząc z samochodowych głośników auta zaparkowanego przed amerykańskim liceum.

Posłuchajcie kawałka, który naszym zdaniem równie dobrze może zostać puszczony przed jakąkolwiek polską szkołą, a nawet w innych okolicznościach:

Płyta „Meliora” trafi do sprzedaży 21 sierpnia 2015 roku. Zamiarem grupy było uczynienie z niej dzieła futurystycznego i miejskiego:

Chcieliśmy, żeby krążek był przeciwieństwem klasycznego gotyku, który jest bardziej peryferyjny ze swoją bujnością zarośniętych cmentarzy, pajęczynami i całą resztą podobnych rzeczy. Robiąc tę płytę mieliśmy przed oczami obraz 67. piętra w bardzo wysokim budynku w wielkim mieście.

Brzmi ciekawie, ale wątpliwe jest przekonanie tym Kerry'ego Kinga do polubienia muzyki Ghost, której nie cierpi. Przypominamy okładkę krążka, stworzoną przez Polaka, Zbigniewa M. Bielaka, i tracklistę wydawnictwa:

ghost-album-cover

Tracklista:

  1. Spirit
  2. From the Pinnacle to the Pit
  3. Cirice
  4. Spoksonat
  5. He Is
  6. Mummy Dust
  7. Majesty
  8. Devil Church
  9. Absolution
  10. Deus in Absentia

Jak Wam się podoba „From The Pinnacle To The Pit”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.