16.09.2016 10:42

Ghost straszy w kinie w klipie do „Square Hammer”

Zespół udostępnił teledysk promujący najnowszy utwór z EP-ki „Popestar”. Jak prezentuje się to wideo?

Ghost straszy w kinie w klipie do „Square Hammer”
foto: kadr z wideo

Jeszcze w maju 2016 roku Ghost opowiadając o swoich planach zdradził, że jesienią 2016 roku światło dzienne ujrzy EP-ka z coverami. Za produkcję minialbumu odpowiedzialny jest Tom Dalgety, który ma na swoim koncie współprace z Royal Blood czy Killing Joke.

W końcu poznaliśmy pierwszy kawałek z tego wydawnictwa, a jest nim numer „Square Hammer”. EP-ka zatytułowana „Popestar” ma swoją premierę 16 września 2016 roku.

Nowy utwór doczekał się również teledysku, w którym muzycy zespołu idą na pokaz filmu z udziałem Papy Emeritusa III. W czasie projekcji obrazu sytuacja jednak wymyka się spod kontroli:

Jakie utwory znajdą się na nowej EP-ce formacji?

Tracklista:

  1. Square Hammer
  2. Nocturnal Me
  3. I Believe
  4. Missionary Man
  5. Bible

Tak natomiast prezentuje się grafika okładki płyty:

foto: materiały prasowe

Bezimienny Ghoul powiedział również co nieco na temat planów na najbliższe miesiące:

"

EP-ka jest w pewien sposób powiązana z albumem „Meliora” - to nie jest nowy krążek, zatem nie ma też nowego Papy. To jakby rozszerzenie płyty „Meliora” i dzięki temu przedłużymy trasę. Jesienią 2016 wyruszymy w tournée po Ameryce i na początku 2017 roku pojedziemy do Europy, by zrobić swego rodzaju końcowe, duże show „Meliora”. "

Najbliższy koncert odbędzie się 16 września 2016 roku w Rochester. Formacja już planuje tworzenie materiału na kolejny album:

"

W międzyczasie będziemy pracować nad nowym krążkiem i po europejskiej trasie na początku 2017 roku wejdziemy do studia. "

Jak oceniacie klip do numeru „Square Hammer” grupy Ghost?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost