03.09.2018 12:54

Ghost uczci pamięć zmarłego fana na specjalnym koncercie

Podczas koncertu w Milwaukee doszło do tragedii. Grupa Ghost postanowiła złożyć hołd dla fana, który zmarł w trakcie występu.

Ghost zagra koncert dla fana
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ghost występował 31 maja 2018 roku w Milwaukee w stanie Wisconsin w Riverside Theater, jednak był zmuszony przerwać ten koncert. W trakcie show doszło do tragicznego wypadku - 52-letni Jeffrey Fortune spadł w moshpicie. Niestety fan zmarł i przyczyną jego śmierci było zatrzymanie akcji serca.

Wkrótce po tym fani Ghosta zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłego na GoFundMe. Początkowo planowano zebrać 1000 dolarów, ale ostatecznie uzbierano 10 000 dolarów. Ghost już wcześniej zapowiedział, że wróci do Milwaukee, żeby zagrać zaległy koncert.

Ghost złoży hołd dla zmarłego fana

Kapela zagra w tym mieście w Halloween, czyli 31 października 2018. Występ będzie swego rodzaju hołdem dla zmarłego fana. Na koncert mogą przyjść osoby, które mają bilety z poprzedniego, przerwanego koncertu. Halloweenowy występ potrwa godzinę.

Co więcej zespół będzie sprzedawać specjalne koszulki z podobizną fana oraz nowego wcielenia wokalisty grupy Ghost. Obie postacie są ucharakteryzowane na Michaela Meyersa znanego z serii filmów „Halloween”. Dochód ze sprzedaży T-shirtów trafi do rodziny zmarłego.

foto: materiały prasowe

Ghost promuje obecnie najnowszą płytę zatytułowaną „Prequelle”, która ukazała się 1 czerwca 2018. Na pierwszy singiel wybrano kawałek „Rats”. W ramach trasy koncertowej poświęconej nowej płycie, Ghost wystąpił m.in. na Wacken Open Air 2018.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost