12.07.2019 11:00

Lobotomia i sekcja ludzkich mózgów w nowym teledysku Ghost do utworu "Faith"

Grupa Ghost opublikowała na swoim oficjalnym kanale na YouTubie nowe lyric wideo. Zobacz teledysk do utworu "Faith".

Ghost
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół Ghost wydał swój najnowszy album w czerwcu 2018 roku. Płyta "Prequelle" spodobała się zarówno fanom jak i krytykom i trafił do większości zestawień najlepszych płyt metalowych i rockowych zeszłego roku. Krążek dostał także nominację do nagrody Grammy. Muzycy opublikowali właśnie trzeci singiel z albumu.

Ghost z teledyskiem do "Faith"

Utwór "Faith" to kolejny po "Rats" i "Dace Macabre", który doczekał się oficjalnego wideo. Jak przystało na Ghost, zespół na nagraniu szokuje i wywołuje u widza duży niepokój. W wideo możemy obserwować wykonywanie zabiegu lobotomii oraz sekcji ludzkich mózgów.

Metallica i Ghost
Metallica i Ghost
Przeczytaj także Wokalista Ghost o trasie z Metallicą: Nie wyobrażam sobie niczego bardziej inspirującego

Fani zespołu bardzo dobrze zareagowali na film. Pod wideo pojawiły się przychylne komentarze "Kocham ten gotycki, oldschoolowy efekt.", "Brutalne, piękne wideo. Kocham to."

Ghost w Polsce

Grupa Ghost wystąpi w Polsce jako support Metalliki na Stadionie Narodowym w Warszawie już 21 sierpnia 2019 roku. Muzycy ogłosili również swój własny koncert w Polsce w ramach trasy The Ultimate Tour Named Death. Zespół zagra dla polskiej publiczności kolejny raz 30 listopada 2019 roku w katowickim Spodku. W roli gości specjalnych na scenie podczas koncertu pojawią się formacje All Them Witches i Tribulation.

Zobacz też: Ghost chce wydać film i zapowiada mroczny album 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Ghost