01.06.2015 08:08

Ghost ujawnia „Cirice”

Po niepokojach związanych z tym, czy nowa płyta zespołu w ogóle powstanie, w końcu wszystkie znaki zapytania zostały rozwiane. Oto pierwszy singiel z długo wyczekiwanej „Meliory”.

Ghost ujawnia „Cirice”
foto: Scott Penner, CC BY-SA 2.0

Bezimienne Ghoule straszyły nas nie tylko swoją mroczną aurą, ale i zaprzeczaniem doniesieniom o nowym albumie. Na szczęście to wszystko możemy już zakwalifikować tylko jako zły sen, który się nie ziścił. Zespół udostępnił do odsłuchu utwór „Cirice”, który pojawi się na kolejnej płycie grupy.

Jeszcze przed ujawnieniem nowego singla Ghost zaprezentował film promujący nadchodzący album. Ma on nosić tytuł „Meliora” i nawiedzić sklepowe półki 21 sierpnia 2015 roku. Reklama przedstawia sędziwą kobietę, która przewodniczy zebraniu Ghouli i przedstawia muzykom ich nowego wokalistę - Papę Emeritusa III. Młodszego o trzy miesiące brata Papy II.

Za brzmienie „Meliory” odpowiadać będzie, producent i gitarzysta, Klas Åhlund - znać go możemy z zespołu Teddybears. Płyta zmiksowana zostanie przez Andy'ego Wallace'a, który ma już na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Slayer, Sepultura i Nirvana.

Zespół zapowiedział jeszcze jedną nowość. Latem grupa ma zacząć nagrywać płytę z coverami - wśród nich utwory Loenarda Cohena, a także szwedzkiego zespołu z lat 80. Imperiet.

Przedstawiamy okładkę singla do „Cirice” autorstwa Davida Brinley'a oraz spis utworów, który znajdować się będzie na nowym krążku.

cirice

Tracklista:

  1. Spirit
  2. From the Pinnacle to the Pit
  3. Cirice
  4. Spoksonat
  5. He Is
  6. Mummy Dust
  7. Majesty
  8. Devil Church
  9. Absolution
  10. Deus in Absentia

Jak Wam się podoba „Cirice”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ghost