12.06.2017 11:19

Ghost wejdzie do studia w sierpniu 2017

Wszystko wskazuje na to, że nowe wydawnictwo ukaże się na początku 2018 roku i muzyk Ghost już nie może się doczekać dnia, gdy zacznie pracę nad nowym krążkiem.

Ghost wejdzie do studia w sierpniu 2017
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jeszcze w 2016 roku Ghost planował wydanie następcy „Meliora” jesienią 2017 roku. Plany jednak się zmieniły, prawdopodobnie sprawa sądowa wytyczona przez dawnym muzyków zwolnionych przez Papę Emeritusa nie wpłynęła dobrze na przygotowania do pracy nad nowym krążkiem.

Jak zatem wyglądają najbliższe plany na przyszłość grupy Ghost? W jednym z wywiadów Bezimienny Ghoul, prawdopodobnie Tobias Forge, wypowiedział się na temat tego, co ma obecnie w planach:

"

Oczywiście przez najbliższe 6 tygodni jesteśmy w trasie do 14 sierpnia 2017. To nie będzie wielki dzień dla ludzkości, ale będzie to ważny tydzień dla mnie, bo wchodzę do studia i zaczynamy nagrywać nowy album. Resztę jesieni poświęcimy na nagrywanie. Podczas gdy nie będzie to wielki event dla wszystkich, dla nas będzie to coś istotnego. "

Wszystko zatem wskazuje na to, że jeszcze minie trochę czasu do momentu, gdy usłyszymy nowe dźwięki od grupy Ghost. Początkowe plany zakładające jesień 2017 jako datę premiery studyjnego krążka raczej są nierealne. Nowej płyty trzeba się raczej spodziewać na początku 2018 roku, choć z tym zespołem nigdy nic nie wiadomo.

Poprzeczka jest postawiona naprawdę wysoko, bowiem poprzedni krążek „Meliora” otrzymał nagrodę Grammy w 2016 roku. W międzyczasie światło dzienne ujrzała EP-ka „Popestar”, z której pochodzi singiel „Square Hammer”.

Czekasz na nowy album grupy Ghost?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost