17.10.2018 13:28

„Dance Macabre”, czyli atrakcyjne kobiety, wampiry i morze krwi w nowym klipie Ghosta

Utwór grupy Ghost „Dance Macabre”, określony jako „perfekcyjna piosenka miłosna dla tego specjalnego demona w twoim życiu”, doczekał się ciekawego teledysku.

Ghost z klipem do Dance Macabre
foto: kadr z wideo

W najnowszym klipie Ghosta widzimy, jak dwóch kumpli wkręca się na imprezę, na której dzieją się bardzo surrealistyczne rzeczy. Jeden z nich zakochuje się w tajemniczej blondynce i w ten sposób poznajemy historię, skąd pochodzi Papa Emeritus. W obrazku do „Dance Macabre” jest erotycznie i romantycznie – na modłę Ghost.

Ghost z nowym klipem do „Dance Macabre”

„Dance Macabre” ma już 15 mln streamów w Spotify. Apokaliptyczny i niezwykle chwytliwy utwór opowiada o tym, jak w XIV wieku niektórzy radzili sobie z epidemią dżumy, która zdziesiątkowała populację – przez zabawę, uwodzenie i taniec aż do upadłego. Klip jest wariacją na temat celebracji końca świata i tego, co czeka nas później. Nie zabrakło atrakcyjnych tancerek, wampirów i krwi.

Za reżyserię teledysku odpowiada Zev Deans, który wcześniej stworzył m.in. klip do „Square Hammer”. Obejrzyjcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk grupy:

2018 należy do Ghosta. Pierwszy singiel promujący album „Prequelle”, „Rats” okupował szczyt zestawienia US Rock Radio przez rekordowe 9 tygodni. W samych Stanach kawałek przekroczył już 14 mln streamów, a teledysk obejrzano ponad 13 mln razy. Czwarty album Ghost zgromadził już 49 mln streamów.

Ghost zagra obok Metalliki w Polsce w 2019

Zespół zaprezentuje materiał z „Prequelle” na żywo w Polsce w sierpniu 2019 – Ghost wystąpi przed Metallicą na Stadionie Narodowym w Warszawie. Koncert odbędzie się 21 sierpnia 2019. Bilety na koncert Metalliki do ogólnej sprzedaży trafiły 28 września 2018 i rozeszły się jak świeże bułeczki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost