„Dance Macabre”, czyli atrakcyjne kobiety, wampiry i morze krwi w nowym klipie Ghosta

Aleksandra Degórska
17.10.2018 13:28
„Dance Macabre”, czyli atrakcyjne kobiety, wampiry i morze krwi w nowym klipie Ghosta Fot. kadr z wideo

Utwór grupy Ghost „Dance Macabre”, określony jako „perfekcyjna piosenka miłosna dla tego specjalnego demona w twoim życiu”, doczekał się ciekawego teledysku.

W najnowszym klipie Ghosta widzimy, jak dwóch kumpli wkręca się na imprezę, na której dzieją się bardzo surrealistyczne rzeczy. Jeden z nich zakochuje się w tajemniczej blondynce i w ten sposób poznajemy historię, skąd pochodzi Papa Emeritus. W obrazku do „Dance Macabre” jest erotycznie i romantycznie – na modłę Ghost.

Ghost z nowym klipem do „Dance Macabre”

„Dance Macabre” ma już 15 mln streamów w Spotify. Apokaliptyczny i niezwykle chwytliwy utwór opowiada o tym, jak w XIV wieku niektórzy radzili sobie z epidemią dżumy, która zdziesiątkowała populację – przez zabawę, uwodzenie i taniec aż do upadłego. Klip jest wariacją na temat celebracji końca świata i tego, co czeka nas później. Nie zabrakło atrakcyjnych tancerek, wampirów i krwi.

Za reżyserię teledysku odpowiada Zev Deans, który wcześniej stworzył m.in. klip do „Square Hammer”. Obejrzyjcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk grupy:

2018 należy do Ghosta. Pierwszy singiel promujący album „Prequelle”, „Rats” okupował szczyt zestawienia US Rock Radio przez rekordowe 9 tygodni. W samych Stanach kawałek przekroczył już 14 mln streamów, a teledysk obejrzano ponad 13 mln razy. Czwarty album Ghost zgromadził już 49 mln streamów.

Ghost zagra obok Metalliki w Polsce w 2019

Zespół zaprezentuje materiał z „Prequelle” na żywo w Polsce w sierpniu 2019 – Ghost wystąpi przed Metallicą na Stadionie Narodowym w Warszawie. Koncert odbędzie się 21 sierpnia 2019. Bilety na koncert Metalliki do ogólnej sprzedaży trafiły 28 września 2018 i rozeszły się jak świeże bułeczki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.