09.06.2015 12:36

Ghost z klipem inspirowanym filmem „Carrie”

Zespół ujawnił teledysk do utworu, który pojawi się na nadchodzącej płycie grupy. Obraz wyraźnie nawiązuje do słynnego filmu Briana De Palmy z 1976 roku. Przekonajcie się sami!

Ghost z klipem inspirowanym filmem „Carrie”
foto: kadr z wideo

Kompozycja o tytule „Cirice” została już wcześniej zaprezentowana światu, jednak jedynie w formie audio. Teraz możemy zobaczyć także wizualne przedstawienie tego kawałka, w którym widzimy dzieci przebrane za muzyków Ghost. Pojawia się też tajemnicza dziewczynka o nadprzyrodzonych mocach przywodząca na myśl tytułową Carrie z klasycznego horroru.

Teledysk wyreżyserował kryjący się pod pseudonimem Roboshobo, Robert Schober. Tworzył on wcześniej m.in. dla takich zespołów jak: Metallica, Alice in Chains czy Mastodon

Przed premierą teledysku mogliśmy poznać trzy kompozycje z nadchodzącego wydawnictwa. Zespół zagrał na żywo podczas koncertu w Szwecji 3 czerwca 2015 roku numery: „From the Pinnacle to the Pit”, „Majesty” oraz „Absolution”. Były to ich pierwsze wykonania. Publiczność miała też okazję przekonać się, jak na koncercie prezentuje się Papa Emeritus III.

„Cirice” znajdzie się na planowanej na 21 sierpnia 2015 roku płycie „Meliora”, za której brzmienie będzie odpowiedzialny producent i gitarzysta, Klas Åhlund. Krążek zmiksowany zostanie przez Andy'ego Wallace'a, który ma już na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Slayer, Sepultura i Nirvana. Okładkę albumu zdobić będzie grafika stworzona przez Polaka - Zbigniewa M. Bielaka.

ghost-album-cover

Tracklista:

  1. Spirit
  2. From the Pinnacle to the Pit
  3. Cirice
  4. Spoksonat
  5. He Is
  6. Mummy Dust
  7. Majesty
  8. Devil Church
  9. Absolution
  10. Deus in Absentia

Co sądzicie o teledysku do „Cirice”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ghost