24.08.2018 13:51

Ghost zaprasza na dyskotekę lat 80. Posłuchaj „Dance Macabre” w stylu synthwave

Carpenter Brut wziął się za zremiksowanie utworu grupy Ghost. Jak brzmi ta wersja?

Ghost w remiksie Carpenter Brut
foto: kadr z wideo

Ghost jest dla Was metalową dyskoteką? Muzycy nie boją się takich opinii i wręcz sami prowokują swoich wrogów. Tobias Forge wpadł na pomysł, by zlecić zremiksowanie „Dance Macabre” artyście, który grał jako support przed Ghost w 2016 roku.

Carpenter Brut jest jednym z czołowych przedstawicieli synthwave'u. Wielbiciele muzyki elektronicznej z lat 80. po prostu kochają takie brzmienie, słuchając tego typu muzykę ma się wrażenie, że przenosimy się do tanecznych lat 80.

Tak też brzmi nowa wersja „Dance Macabre” - jest tanecznie, kiczowato i bardzo ejtisowo. Taki kawałek sprawi, że nawet największy sztywniak zacznie tupać nóżką. Brakuje tylko teledysku z kolorowo ubranymi ludźmi w rozczochranych fryzurach dziko tańczących na dyskotece.

Singiel grupy Ghost w stylu synthwave'u

Tobias Forge uważa, że w muzyce rockowej brakuje pomysłowości, ale jak widać lider Ghost ma naprawdę sporo ciekawych pomysłów na promocję swojej twórczości. Numer „Dance Macabre”  pochodzi z najnowszej płyty zatytułowanej „Prequelle”, która ukazała się 1 czerwca 2018. Na pierwszy singiel promujący album wybrano kawałek „Rats”. W ramach trasy koncertowej poświęconej nowej płycie, Ghost zagrał m.in. na Wacken Open Air 2018.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost