02.11.2018 14:17

Ghost zagrał halloweenowy koncert w hołdzie dla zmarłego fana

Zobaczcie, jak wypadł występ Ghost, który był dedykowany zmarłemu fanowi.

Ghost zagrał halloweenowy koncert dla zmarłego fana
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

31 maja 2018 roku na koncercie grupy Ghost w Milwaukee w stanie Wisconsin w Riverside Theater doszło do tragicznego wypadku. 52-letni fan Jeffrey Fortune przewrócił się w moshpicie. Ghost przerwał koncert, gdy zauważył, że pod sceną doszło do wypadku i sytuacja jest naprawdę zła. Niestety fan zmarł - przyczyną jego śmierci było zatrzymanie akcji serca.

Ghost zagrał halloweenowy koncert w hołdzie dla zmarłego fana

Wkrótce po tym fani Ghosta zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłego na GoFundMe. Co więcej Ghost zapowiedział, że wróci do Milwaukee, żeby dokończyć przerwany koncert oraz złożyć hołd zmarłemu. Występ zapowiedziano na Halloween i potrwał godzinę.

Zobaczcie nagrania z tego wyjątkowego koncertu grupy Ghost:

Na evencie pojawiły się specjalne koszulki z podobizną fana oraz wokalisty grupy Ghost ucharakteryzowane na Michaela Meyersa znanego z serii filmów „Halloween”. Dochód ze sprzedaży T-shirtów trafi do rodziny zmarłego. 

Ghost zagra w Polsce w 2019

Zespół zagra na żywo nowy materiał z „Prequelle” w Polsce przed Metallicą na Stadionie Narodowym w Warszawie 21 sierpnia 2019. Bilety na koncert Metalliki do ogólnej sprzedaży trafiły 28 września 2018.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost