07.05.2018 14:38

Ghost zagrał na koncercie cztery premierowe utwory

Szwedzki zespół zaprezentował na koncercie w Riverside w Kalifornii przedsmak swojego nowego albumu „Prequelle”, który ukaże się już niebawem.

Ghost zagrał na koncercie cztery premierowe utwory
foto: kadr z wideo

Grupa Ghost zagrała pierwszy oficjalny koncert trasy koncertowej „Rats! On The Road” 5 maja 2018 w Riverside w Kalifornii. Z tej okazji zaprezentowała kilka premierowych piosenek, które wejdą w skład jej nowego albumu, „Prequelle”.

Cardinal Copia i jego Ghoule wykonali między innymi utwory „Miasma”, „Pro Memoria”, „Faith” i „Dance Macabre”. W tym pierwszym utworze solówkę na saksofonie wykonał jeden z dostojników Ghostowego Kościoła, Papa Nihil. Posłuchajcie nowych utworów Ghosta:

Ghost – nowy album „Prequelle”

Czwarty album studyjny zamaskowanych Szwedów, „Prequelle” ukaże się 1 czerwca 2018. Zapowiada go singiel „Rats”, który również można już usłyszeć na koncertach.

Ghost – kim jest Cardinal Copia?

W fikcyjnym Kościele, stworzonym przez zespół Ghost ostatnio dzieje się bardzo wiele na szczytach władzy. Na konferencji prasowej w Nowym Jorku ogłoszono śmierć wszystkich dotychczasowych „Papieży”, czyli Papy Emeritusa I, II i III. Zespół zapowiada, że ich zwłoki będzie można… oglądać na koncertach po zakupieniu biletu VIP. Obecnie na czele Kościoła stoi niejaki Cardinal Copia, który pomimo kardynalskiej godności zupełnie nie wygląda na osobę duchowną. Jakie jest jego prawdziwe zadanie? Być może kolejne teledyski Ghosta zdradzą tę tajemnicę. We wszystkie te postaci wciela się – co nie jest już żadnym sekretem – Tobias Forge.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Ghost