20.12.2018 17:18

Ghost zaprezentował teledysk do utworu "Faith"

Grupa Ghost opublikowała teledysk do utworu "Faith" z ich najnowszego albumu "Prequelle". Obraz pokazuje wybrane przystanki na minionej trasie koncertowej. 

Ghost
foto: kadr z wideo/Ghost

Popularność grupy Ghost od kilku dobrych lat nie spada. Najnowszy album zespołu "Prequelle" budzi kontrowersje, jednak mimo to zdobył nominację do nagrody Grammy 2018 za najlepszy rockowy album minionego roku. Jedni uważają, że formacja to wyznawcy szatana i modlą się, gdy ma przyjechać do ich miasta, a inni w napięciu czekają na ich kolejny materiał, który wokalista zapowiedział na 2019 rok. Ghost nie przejmuje się tymi skrajnościami i robi swoje. Tym razem opublikował nowe wideo.

Ghost prezentuje teledysk do "Faith"

Najnowszy teledysk Ghost to obraz do utworu "Faith". Materiał zawiera fragmenty występów zespołu na trasie koncertowej "A Pale Tour Named Death" po Ameryce Północnej. Tournee objęło niemal 40 miast w tym Chicago, Nowy Jork, Los Angeles i Toronto. Wideo wyreżyserował Billa Yukich, a za zdjęcia odpowiada Ryan Chang. Klip to także ukłon zespołu w stronę fanów, których widać na wielu ujęciach. 

Poprzedni klip Ghost wzbudził niemałe kontrowersje. W teledysku do "Dance Macabre" wystąpiły skąpo ubrane kobiety, nie obyło się też bez morza krwi i niepokojącego klimatu.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Ghost