27.03.2017 10:55

Ghost zatrudnił byłego muzyka Korna?

Wskazują na to ostatnie tweety koncertowego ex-klawiszowca Korna, Zaca Bairda. Zobaczcie też pierwsze nagrania z koncertu nowego składu Ghosta.

Ghost zatrudnił byłego muzyka Korna?
foto: kadr z wideo

Po tym, jak tylko jedna osoba odebrała szwedzką nagrodę Grammis, nasiliły się spekulacje, że Papa Emeritus zwolnił cały zespół i znalazł nowych muzyków. W odpowiedzi jeden z Bezimiennych Ghouli wyznał, że skład zespołu zmieniał się już 10 razy i to nic nowego przy formule formacji.

Jedynym stałym członkiem formacji zdaje się być Tobias Forge. 24 marca 2017 roku muzyk zadebiutował z nowymi kolegami w ramach pierwszego koncertu trasy promującej EP-kę „Popestar” wydaną we wrześniu 2016 roku. Występ miał miejsce w Norwich UEA.

Mamy dla Was wideo z tego wieczoru:

Dzięki tym nagraniom wiemy już, jak nowy skład Ghosta prezentuje się na scenie. Kim są jednak poszczególni muzycy? Okazuje się, że jednym z nich może być Zac Baird - klawiszowiec, który jeszcze do niedawna występował na żywo z Kornem. Wskazują na to jego ostatnie wiadomości na Twitterze.

zac1
zac2

Sprawa wydaje się przesądzona. Muzyk przyznał w powyższych tweetach, że spędza prawie cały w kostiumie. Również jego informacje o koncertach i aktualnym miejscu przebywania pasują idealnie do trasy Ghosta. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jedno zdjęcie z jego Instagrama...

Tymczasem już 21 kwietnia 2017 roku Ghost zagra w warszawskiej Stodole - również w ramach promocji EP-ki „Popestar”. Jeszcze w 2017 roku ma się też ukazać następca „Meliory”.

Co sądzicie o nowym składzie Ghosta?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Ghost Korn