Gibson otwiera wytwórnię płytową. Jako pierwszy zostanie wydany album Slasha

26.07.2021 22:38
Gibson otwiera wytwórnię płytową. Jako pierwszy zostanie wydany album Slasha Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gibson postanowił otworzyć własną wytwórnię płytową. Pierwszym albumem, który powstanie pod tym szyldem, będzie płyta z udziałem Slasha, Mylesa Kennedy'ego i The Conspirators. Płyta zostanie wydana we współpracy z BMG

Gibson to firma zajmująca się produkcją sprzętu muzycznego. Największą sławę przyniosła im produkcja gitary elektrycznej "Gibson Les Paul" według projektu Lesa Paula, jej pochodnych (Gibson SG i Gibson Les Paul Double Cut), gitar hollow-body jak Gibson ES-335 i gitar kojarzonych głównie ze sceną metalową (Gibson Flying-V, Gibson Explorer, Gibson Firebird). Firma produkuje także gitary basowe (np. Gibson Thunderbird).

Gibson otwiera wytwórnię płytową

Przez ostatnie 127 lat, Gibson - ikona amerykańskich instrumentów - był synonimem tworzenia i kształtowania dźwięku w różnych gatunkach muzycznych. 26 lipca 2021 roku Gibson ogłosił powstanie Gibson Records z siedzibą w Music City w Nashville. Strategicznym partnerstwem została wytwórnia BMG. Gibson Records zamierza współpracować z artystami przy produkcji, nagrywaniu i promowaniu muzyki. Szczególny nacisk kłaść będzie na szeroko pojętą muzykę gitarową.

Polecamy

Uruchomienie wytwórni płytowej, która ma służyć naszym artystom, jest naturalną ewolucją naszej 127-letniej historii. Gibson Records będzie współpracować z artystami Gibsona, by nagrywać i promować ich muzykę. Jesteśmy podekscytowani, mogąc ogłosić, że pierwszym artystą Gibson Records jest Slash, a partnerem została BMG, czwarta co do wielkości firmą muzyczna na świecie.

- mówi Cesar Gueikian, Brand President, Gibson Brands.

To zaszczyt być pierwszym artystą wydanym w Gibson Records. Współpracując tak blisko z Gibsonem od lat, wiem, że będzie to wytwórnia, która autentycznie będzie wspierać swoich artystów. Nie tylko mnie, ale wszystkich muzyków, z którymi zdecydują się współpracować. To idealne rozwiązanie.

- dodaje Slash.

Współpraca Gibson Records i BMG daje wyjątkową okazję do zbadania nowych pomysłów na marketing i promocję płyty. Pokazuje również prawdziwe zaangażowanie Gibsona w społeczność artystów i mam nadzieję, będzie służyć jako model dla przyszłych wydawnictw. Praca z Cesarem i zespołem Gibsona zapewniła nowatorskie podejście do tego, jak możemy wspierać wydanie albumu.

- mówi Jeff Varner, współzałożyciel Revelation Management Group i wieloletni manager Slasha.

BMG gratuluje Gibsonowi uruchomienia nowej wytwórni i jest dumne ze współpracy z Gibson Records przy inauguracyjnym wydaniu albumu. To idealne połączenie dwóch globalnych marek, które mają niezrównany wkład dla rozwoju kultowych artystów i ogromny szacunek do ich muzycznych talentów. Jesteśmy niezmiernie dumni, że zostaliśmy partnerem nowego albumu Slasha z Mylesem Kennedym i The Conspirators. Nie możemy się doczekać, by pokazać ich nowe dzieło fanom na całym świecie!

 - twierdzi Thomas Scherer, prezes BMG Repertoire and Marketing.

Orville Gibson, założycie firmy, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazoo w Michigan. Wprowadził w ich budowie kilka innowacji, które opatentował. W 1902 powstała "Gibson Mandolin-Guitar Mfg. Co, Ltd.". W latach 20. XX w. Gibson stał się jednym z liderów w budowie gitar Arch Top dzięki modelowi Gibson L5. W 1936 wprowadził swój pierwszy model gitary typu hiszpańskiego – Gibson ES-150. Generalnie uznaje się ją za pierwszy sukces komercyjny Gibsona.

 Źródło: materiały prasowe

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.