07.09.2018 12:56

Gibson pokazał gitary na 2019 rok

Czy Gibson podniesie się z kolan? Zobaczcie, jak prezentują się modele gitar na 2019 rok.

Gibson
foto: AFP/EAST NEWS

Sytuacja Gibsona nie wygląda za ciekawie. Jeszcze w 2017 producent zapożyczył się na 130 milionów dolarów. W lutym 2018 podano, że dług firmy wynosi 375 milionów dolarów i musiał być spłacony do 23 czerwca 2018.

Gibson dwoi się i troi, żeby zostać na rynku. Dyrektor generalny i główny udziałowiec firmy zajmującej się produkcją Gibsona, Henry Juszkiewicz, wyznał, że to właśnie sklepy muzyczne przyczyniły się do spadku sprzedaży gitar. Jednak klienci Gibsona narzekali na kiepską jakość produktów i wysokie ceny, przez co decydowali się na zakupy u innych producentów gitar.

Gibson pokazał gitary na 2019 rok

Juszkiewicz w związku z kryzysem postanowił wrócić do przeszłości i stworzyć bardziej tradycyjne gitary. Gibson zaprezentował właśnie nowe modele gitar na 2019 rok. W ramach linii Gibson USA pojawiło się 17 nowych modeli. Zobaczcie, jak się prezentują:

Eric Clapton zagrał słynne solo w utworze The Beatles „While My Guitar Gently Weeps” właśnie na Gibsonie. Na gitarach tej marki grają tacy muzycy, jak Slash, Jimmy Page, Angus Young, Tony Iommi czy Zakk Wylde.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News