05.03.2019 14:49

Gienek Loska będzie musiał przejść długą rehabilitację. Trwa zbiórka pieniędzy dla muzyka

Wolontariuszka z  Polskiej Fundacji Muzycznej przekazała nowe fakty na temat stanu zdrowia Gienka Loski, który zapadł w śpiączkę po wylewie w 2018 roku.

Gienek Loska
foto: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Gienek Loska zwyciężył pierwszą edycję programu "X Factor". Muzyk trafił do telewizyjnego show prosto z ulicy, gdzie przez lata rozwijał swój talent. Naturalność i charakterystyczny głos artysty pokochali jurorzy i miliony widzów talent show. Niestety we wrześniu 2018 roku media obiegła bardzo smutna wiadomość o stanie zdrowia Loski.

Artysta miał wylew krwi do mózgu, po którym zapadł w śpiączkę. Gienek był wówczas w odwiedzinach u mamy na Białorusi. Niestety pomoc przyszła zbyt późno, a muzyka zoperowano dopiero 11 godzin po wylewie. 

The Voice Of Poland
The Voice Of Poland
Przeczytaj także 10 najlepszych rockowych występów w The Voice of Poland

Bliscy Loski za pośrednictwem Polskiej Fundacji Muzycznej zorganizowali akcję charytatywną pod hasłem "Obudźmy Gienka". W listopadzie 2018 roku organizacja poinformowała na swoim oficjalnym Facebooku, że muzyk zaczął reagować na bodźce oraz odpowiada na pytania za pomocą ściskania ręki oraz mrugania oczami. Wolontariuszka fundacji, Agnieszka Stawicka pod koniec lutego 2019 roku przekazała kolejne informacje dotyczące stanu zdrowia Gienka.

Gienek Loska podda się długiej, kosztownej rehabilitacji 

Jak wynika z kolejnego obszernego wpisu na Facebooku Polskiej Fundacji Muzycznej droga do odzyskania pełni zdrowia przez Gienka Loskę będzie jeszcze długa. Dzięki pieniądzom zebranym przez organizację, artysta ma dostęp do specjalistów, nowych metod leczenia oraz odpowiedniego sprzętu i leków. Niestety Agnieszka Stawicka przekazała zainteresowanym też smutniejsze wieści. Gienka Loskę czeka długotrwała rehabilitacja, która niewątpliwie nadal będzie generowała wysokie koszty. Dlatego fundacja dalej apeluje do fanów muzyka i nie tylko, o przekazywanie na jego rzecz nawet najdrobniejszych datków. 

"

I choć proces leczenia będzie długotrwały, a potrzeby, także te finansowe, duże, to jesteśmy pewni, że damy radę w dalszym ciągu mu pomagać, bo przecież zawsze możemy na Was liczyć. "

Zobacz też: >>Fundacja Ewy Błaszczyk pomoże Gienkowi Losce?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Gienek Loska