24.09.2018 13:14

Gienek Loska w śpiączce na Białorusi. Zebrano kilkadziesiąt tysięcy zł na pomoc

Partnerka muzyka opisała szczegółowo stan Gienka Loski. Polska Fundacja Muzyczna nadal zbiera pieniądze na jego leczenie.

Gienek Loska w śpiączce
foto: LUKASZ SOLSKI/East News

Gienek Loska, zwycięzca I edycji programu X Factor, miał wylew krwi do mózgu podczas wizyty na Białorusi u swojej 70-letniej matki. Pomoc niestety przyszła zbyt późno, artysta miał operację dopiero 11 godzin po wylewie. Do zdarzenia doszło dzień przed jego planowanym powrotem do Polski. Obecnie bluesrockowy wokalista przebywa w śpiączce na Białorusi i transport do Polski ze względu na jego zdrowie jest niemożliwy.

Gienek Loska nadal jest w śpiączce. Zebrano kilkadziesiąt tysięcy na pomoc

O całej sytuacji opowiedziała szczegółowo partnerka muzyka, Agnieszka Stawicka, która pojawiła się w programie „Pytaniu na śniadanie”. Lekarze mieli problem z postawieniem diagnozy i początkowo pompowano mu glukozę, bo uznano, że ma śpiączkę cukrzycową. Gdy jednak trafił do szpitala do Baranovich stwierdzono u niego wylew i przeprowadzono operację. Muzyk spędził w szpitalu 2 miesiące, obecnie przebywa w domu swojej matki, która się nim opiekuje. Początkowo był to drugi stopień śpiączki, obecnie stan muzyka jest coraz lepszy, muzyk zaczyna reagować. Kobieta planuje transport specjalistycznego łóżka medycznego do muzyka.

Matka wokalisty nie ma odpowiednich funduszy na to, żeby odpowiednio zająć się swoim synem. Dlatego też partnerka muzyka zgłosiła się do Polskiej Fundacji Muzycznej, która zorganizowała akcję „Obudźmy Gienka”, aby zebrać pieniądze na profesjonalną opiekę pielęgniarską i rehabilitacyjną, jak również leki, środki higieniczne oraz specjalistyczne jedzenie. Agnieszka Stawicka zdradziła, że zebrano już kilkadziesiąt tysięcy złotych na pomoc dla Gienka Loski.

Wielu muzyków zaangażowało się w akcję i pojawił się nawet pomysł, żeby zorganizować specjalny koncert charytatywny na rzecz muzyka.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gienek Loska