23.07.2019 18:39

Gienek Loska wciąż w śpiączce. Fundacja stosuje muzykoterapię

Polska Fundacja Muzyczna zdradziła, w jakim stanie jest Gienek Loska, który przebywa w śpiączce w maju 2018.

Gienek Loska
foto: kadr z wideo

W maju 2018 zwycięzca 1. edycji "X Factor", Gieniek Loska, miał wylew krwi do mózgu, po którym zapadł w śpiączkę. Do wypadku doszło podczas wizyty muzyka u swojej schorowanej matki na Białorusi. Artysta trafił do szpitala, ale operację przeszedł dopiero 11 godzin po wylewie. Obecnie bluesrockowy wokalista przebywa w śpiączce na Białorusi u swojej matki.  

Przyjaciele postanowili razem z Polską Fundacją Muzyczną zorganizowali akcję charytatywną "Obudźmy Gienka". Dzięki temu Loska może otrzymać profesjonalną opiekę pielęgniarską i rehabilitacyjną, dostarczane są mu potrzebne leki, środki higieniczne i specjalistyczne jedzenie. Muzyka czeka długa rehabilitacja, która generuje wysokie koszty.

Gienek Loska: W jakim stanie jest muzyk?

Fani Gienka Loski cały czas dopytują o stan zdrowia muzyka. Polska Fundacja Muzyczna w specjalnym poście na Facebooku wyznała, że niedawno u muzyka była wolontariuszka, która opowiedziała o tym, jak wygląda sytuacja. Stan neurologiczny muzyka jest bardzo poważny, ale najbliżsi nie poddają się i walczą o jego powrót do zdrowia. Fundacja podziękowała również osobom, które wspierają akcję "Obudźmy Gienka":

"

Niezmiennie dzięki Waszej pomocy ma zapewnioną opiekę medyczną, leczenie, pielęgnację, masaże i ćwiczenia – to się dzieje regularnie i codziennie dzięki zbieranym na fundacyjne konto środkom. Przede wszystkim bezcenna jest obecność kochających bliskich, którzy czuwają i opiekują się nim w dzień i w nocy. "

Okazuje się, że postanowiono wdrożyć muzykoterapię, która polega na regularnym puszczaniu Gience muzyki, którą lubi oraz audiobooków:

"

Ostatnio wdrożyliśmy Gienie regularną „muzykoterapię”. Poprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków, żeby nagrali autorskie CD z muzyką, którą Gienek lubi i już ją dostał. Kolejni Przyjaciele, którzy teraz chcą się włączyć właśnie przygotowują nowe, kolejne płyty. Oczywiście kupiliśmy i zawieźliśmy mu sprzęt do słuchania. Reakcja Gienka była nadspodziewanie dobra, więc teraz Jego Mama kontynuuje sesje 3 razy dziennie. "

Gienek Loska w śpiączce
Gienek Loska w śpiączce
Przeczytaj także Gienek Loska nadal w śpiączce. Czy pomoże mu fundacja Ewy Błaszczyk?

Fundacja zachęca do przekazywania audiobooków oraz nagrań na CD i mp3, które zostaną przekazane na Białoruś i będą puszczane artyście. Przeczytajcie cały wpis dotyczący stanu zdrowia Gienki Loski:

Zobacz także: Gienek Loska w śpiączce na Białorusi. Zebrano kilkadziesiąt tysięcy zł na pomoc

Tagi: Rock News Gienek Loska