Gienek Loska miał wylew. Zwycięzca „X Factora” jest w ciężkim stanie

Natalia Hluzow
14.09.2018 09:43
Gienek Loska|undefined Fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Gienek Loska walczy o życie. Po wylewie krwi do mózgu zapadł w śpiączkę. Przyjaciele muzyka zorganizowali zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Obudźmy Gienka”.

Grajek z ulicy, który w 2011 roku zwyciężył w I edycji programu X Factor, jest w bardzo ciężkim stanie, w którym najprawdopodobniej zostanie, dopóki nie otrzyma profesjonalnej pomocy. Po wylewie krwi do mózgu, który miał miejsce w maju 2018 na Białorusi, bluesrockowy muzyk przebywa w śpiączce. Opiekuje się nim chora matka.

O stanie zdrowia i trudnej sytuacji Gienka Loski poinformowali w mediach społecznościowych jego przyjaciele z Polskiej Fundacji Muzycznej. 13 września 2018 zamieścili post na Facebooku, w którym proszą o wsparcie akcji „Obudźmy Gienka”, dzięki której mógłby otrzymać profesjonalną opiekę pielęgniarską i rehabilitacyjną, otrzymać leki, środki higieniczne i specjalistyczne jedzenie.

Gienek Loska jest w śpiączce – trwa akcja „Obudźmy Gienka” Polskiej Fundacji Muzycznej

Polska Fundacja Muzyczna w obszernym poście na Facebooku poinformowała o okolicznościach wylewu Gienka Loski oraz o czynnościach, które zostały w tej sprawie podjęte. Okazuje się, że w związku z tym, iż do zdarzenia doszło na Białorusi, muzyk nie otrzymał niezbędnej opieki ani zaraz po wylewie, ani w kolejnych dniach. Operacja odbyła się dopiero po 11 godzinach od wylewu. Mężczyzna zapadł po niej w śpiączkę, z której od ponad 5 miesięcy się nie wybudził. Pełną informację z profilu Polskiej Fundacji Muzycznej zamieszczamy poniżej:

Gienek Loska – grajek z ulicy, którego pokochały miliony

Gienek Loska karierę muzyczną zaczął w Grodnie na Białorusi, gdzie wraz z Andrzejem „Makarem” Makarewiczem założył blueasrockowy zespół Seven B. Grupa nagrała łącznie 3 płyty (Rocktales”, „Make up Your Mind” i „Acoustic”). Podczas jednej z tras koncertowych po Europie trafiła do Polski, gdzie została na dłużej.

W Krakowie, gdzie osiedlili się muzycy, grywali na ulicy oraz w małopolskich klubach. W 2006 roku Gienek odszedł ze składu i po kilku nieudanych próbach grania z innymi kapelami, wyjechał do Szkocji.

Po powrocie – wrócił także do muzykowania. Śpiewał i grał głównie na ulicach. Prawdziwy przełom nastąpił w 2011 roku, kiedy Gienek Loska wziął udział w programie „X Factor”, gdzie jego talent i bezpretensjonalność pokochali zarówno jurorzy, jak i publiczność.

Szansa na występ przed kamerami okazała się dobrze wykorzystana i muzyk został zwycięzcą I edycji programu. Dzięki temu mógł nagrać płytę, nie zrezygnował jednak z ulicznych występów, które sprawiały mu wiele przyjemności. Wraz z formacją Gienek Loska Band wydał dotychczas dwa albumy: „Hazardzistę” i „Dom”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.