16.05.2018 13:59

Gitara Kurta Cobaina trafiła w ręce byłego męża Frances Bean Cobain

Córka Kurta Cobaina na pewno jest mocno zniesmaczona taką sytuacją, bo musiała pożegnać się z rodzinną pamiątką, która jest sporo warta.

Nirvana MTV Unplugged
foto: kadr z wideo

Uważaj za kogo wychodzisz za mąż... swojej decyzji na pewno pożałowała córka Kurta Cobaina. Po dwóch latach małżeństwa Frances Bean Cobain postanowiła w 2016 roku rozwieść się z muzykiem Isaiahem Silvą, który udziela się w grupie The Eeries.

Od połowy 2016 roku para walczyła w sądzie o to, do kogo ma należeć akustyczna gitara Kurta Cobaina, na której muzyk grał podczas legendarnego koncertu Nirvany w ramach MTV Unplugged. W konsekwencji 6 miesięcy po rozwodzie w ramach ugody gitara Martin D-18E z 1959 roku trafiła do Silvy.

Gitara wokalisty Nirvany trafiła w ręce byłego męża córki Kurta Cobaina

Jeszcze wcześniej Silva twierdził, że Frances Bean Cobain wręczyła mu instrument jako prezent ślubny. Tymczasem podczas jednego z wywiadów matka dziewczyny, Courtney Love, zdradziła, że jest to rodzinna pamiątka i jej córka nie mogłaby oddać gitary Silvie. Instrument wycenia się na milion dolarów.

Mimo tego, że Cobain straciła gitarę to nie jest na straconej pozycji - nie dotyczą jej zobowiązania alimentacyjne między małżonkami i zostawiła sobie ich wspólny dom. Jednak fani Nirvany zapewne złapali się za głowę dowiadując się, że gitara po Kurcie Cobainie poszła w świat.

Frances Bean Cobain zostanie muzykiem?

Dziewczyna dotychczas udostępniła cover „Hallelujah” Leonarda Cohena, zaś z okazji 24. rocznicy śmierci jej ojca opublikowała swoją autorską kompozycję.

Na razie jednak nie wiadomo, czy córka Cobaina postanowi poświęcić się pełnowymiarowo muzyce.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kurt Cobain