20.08.2019 09:57

Gitara, na której pierwszy raz zagrano utwór "Layla" sprzedana za ogromną kwotę

Gitara Duane'a Allmana z Derek And The Dominos została wystawiona na aukcji. Instrument sprzedano za zadziwiająco dużą kwotę.

Duane Allman
foto: kadr z wideo/Karchkhadze

Duane Allman znalazł się na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu Rolling Stone. Muzyk jest także współautorem jednej z najpopularniejszych rockowych ballad - utwór "Layla". Gitara, na której pierwszy raz zagrano kompozycję została wystawiona na aukcji.

Gitara Duane'a Allmana sprzedana za milion dolarów

Gibson Les Paul Goldtop z 1957 roku pojawił się między innymi na debiutanckiej płycie Allman Brothers z 1969 roku. "Layla" była jednym z ostatnich utworów, które Allman nagrał na tej gitarze, wkrótce potem wymienił instrument na nowszy model.

Kurt Cobain
Kurt Cobain
Przeczytaj także Papierowy talerz pomazany przez Kurta Cobaina sprzedany za niedorzeczną kwotę

Do niedawna gitara była wystawiana w muzeum Allman Brothers Band w The Big House w Macon, jednak kilka dni temu trafiła pod młotek. Dyrektor muzeum Richard Brent przyznał, że był sceptycznie nastawiony do aukcji.

"

Nikt się tego nie spodziewał, a gitara właśnie się sprzedała. "

I to za niebagatelną kwotę. Jak podaje foxnews.com, kupiec wydał na instrument ponad milion dolarów. Szczęśliwy nabywca jest zapalonym kolekcjonerem, jednak nie wiemy nic więcej o jego tożsamości, ponieważ chce zostać anonimowy.

Zobacz też: Listy miłosne Leonarda Cohena sprzedane na aukcji 

Tagi: Rock News