19.07.2016 09:15

Gitarowe wpadki Kirka Hammetta na koncertach Metalliki

Nawet gitarzyście Metalliki zdarzają się błędy. Zobaczcie krótką kompilację pomyłek kolegi Larsa Ulricha i James Hetfielda.

Gitarowe wpadki Kirka Hammetta na koncertach Metalliki
foto: EDV / Splash News / East News

Errare humanum est, czyli mylić się jest rzeczą ludzką - nawet nie ma co z tą sentencją dyskutować. Każdemu z nas zdarza się popełnić jakąś gafę i pomylić. Zgodnie z myślą Cycerona dopiero obstawanie przy błędzie jest diabelską pomyłką. To na szczęście muzykowi Metalliki nie grozi, zważywszy na jego własny dystans do swoich błędów.

Kirk Hammett też jest tylko człowiekiem i nie można wymagać od niego, by za każdym razem grał idealnie. Dlatego też pokuszono się o zestawienie kilku wpadek gitarzysty, które być może poprawią dziś komuś humor. W żaden sposób nie podważamy talentu muzyka Metalliki, ale można choćby zobaczyć, że takim jak on również zdarzają się wpadki.

W poniższym zestawieniu zobaczycie zabawne sytuacje z udziałem gitarzysty, które wydarzyły się na przestrzeni różnych epok w twórczości Metalliki: od czasów „Reload” - jeszcze z Jasonem Newstedem, który też pojawia się w wideo - aż po obecne wcielenie. Nie brakuje wpadek przy wykonaniu tak uznanych kawałków jak „One” czy „Fade to Black”.

Na uwagę szczególnie zasługuję reakcja muzyka po pomyłce w wejściówce do „Nothing Else Matters”. To doskonała puenta, ukazująca, że Kirk Hammett sam ma do siebie odpowiedni dystans i na pewno nie obraziłby się za takie wideo. Pozostaje też dowcip z samej końcówki - Wam też się zdarza zgubić coś we własnych włosach?

Kompilację wpadek Kirka Hammetta obejrzycie poniżej:

Pomyłki wykonawcze to jedno, nieprecyzyjne wypowiedzi - zupełnie co innego. Gitarzysta Metalliki raz już rozwścieczył branżę muzyczną jednym tweetem - być może zbytnio się zrelaksował przygotowywaniem przetworów? Fani jednak wybaczą mu wszystko, a i tak najbardziej w tej chwili oczekują na 10. album Metalliki, który ma się ukazać już w październiku 2016.

Znacie jeszcze jakieś wpadki Kirka Hammetta?

Jakub Gańko
Tagi: Metallica Duperele Kirk Hammett