Gitarowy Rekord Guinnessa został pobity we Wrocławiu
Aleksandra Degórska
02.05.2018 10:16
Gitarowy Rekord Guinnessa został pobity we Wrocławiu Fot. materiały prasowe

Fani gitarowego grania tłumnie zebrali się we Wrocławiu, by wspólnymi siłami wykonać repertuar Jimiego Hendrixa.

W tym roku Największa Gitarowa Orkiestra Świata pod dyrekcją Leszka Cichońskiego liczyła 7411 gitar (a także ukulele, banjo i mandolin). Oficjalne bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa rozpoczęło się chwilę po 16:00.

Dźwięki „Hey Joe” wypełniły cały wrocławski Rynek, a następnie gitary tradycyjnie powędrowały w górę. Na koniec wybrzmiał Hymn Polski, którego specjalna gitarowa wersja została odegrana ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a zaraz po tym Leszek Cichoński i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (który również pojawił się na scenie z gitarą) ogłosili: Mamy nowy rekord!

Wrocław z nowym Gitarowym Rekordem Guinnessa

Przed imprezą Leszek Cichoński żartował, że w tym roku cała nadzieja w „siłach nadprzyrodzonych” czyli wrocławskich krasnalach i dzieciach, którym tematycznie poświęcony był tegoroczny Gitarowy Rekord Guinnessa. Z tej okazji dzień 30 kwietnia ustanowiono Światowym Dniem Krasnoludka z Gitarą, podczas którego „Hey Joe” mogli przećwiczyć najmłodsi fani gitarowego grania.  Nowy rekor d wzbogacił się o 54 dodatkowe gitary, które pozwoliły pobić rekord z 2016 roku.

3-Majówka 2018

We Wrocławiu oprócz Gitarowego Rekordu Guinessa melomanów przyciągnęła na pewno 3-Majówka. W line-upie pojawili się tacy artyści, Kreator czy Sinfonity, jak również Ayo, Kult, Krzysztof Zalewski, Waglewski Fisz Emade, Organek, czy Nocny Kochanek. Bilety na festiwal zakupicie od 60 złotych na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.