Gitary Davida Gilmoura sprzedane za rekordową sumę

21.06.2019 09:36
Gitary Davida Gilmoura sprzedane za rekordową sumę Fot. . shutterstock.com

W Nowym Jorku odbyła się aukcja, na której można było zdobyć instrumenty Davida Gilmoura. Muzyk wystawił ponad 100 gitar. Za ile się sprzedały? 

20 czerwca 2019 roku odbyła się aukcja, na której można było zdobyć gitarę Davida Gilmoura. W ramach promocji przetargu, gitarzysta stworzył podcast, w którym opowiadał o instrumentach. Muzyk wystawił 127 gitar, a wszystko odbyło się w Nowym Jorku. Okazało się, że suma, za którą kupiono sprzęt Gilmoura, była rekordowa.

Gitary Davida Gilmoura sprzedano za rekordową sumę

Jednym z instrumentów wystawionych na aukcję był czarny Fender Stratocaster, nazywany "Black Star". Muzyk grał na nim na każdym albumie Pink Floyd począwszy od "Dark Side of the Moon" aż do "The Final Cut". To była ostatnia gitara Davida, którą można było nabyć. Dom aukcyjny Christie w Nowym Jorku przyznał, że to był pierwszy instrument, który został sprzedany za tak wysoką kwotę i gościł w tym miejscu. "Black Star" została sprzedana za prawie 4 miliony dolarów. 

Przeczytaj także

Na aukcji pojawiła się również gitara, która wcześniej należała do Erica Claptona. Instrument został sprzedany za 791 tysięcy dolarów. 12-strunowa gitara akustyczna Martin, której  Gilmour używał podczas nagrań "Wish You Were Here" i "Hey You", została sprzedana za 531 tysięcy dolarów. Gibson Les Paul, na którym gitarzysta nagrywał "Another Brick in the Wall, Part 2" został sprzedany za 447 tysięcy dolarów. Suma za wszystkie instrumenty wyniosła ponad 21 milionów dolarów. 

Czy dojdzie do reaktywacji Pink Floyd? 

W audycji gitarzysty, David Gilmour opowiedział o możliwości reaktywacji Pink Floyd. Muzyk przyznał, że grupa co prawda nie grała razem już od dawna, ale gdyby tylko zdarzyła się taka możliwość, on byłby chętny. Kto wie, może kiedyś doczekamy się powrotu Pink Floyd?

The Australian Pink Floyd Show zagra w Polsce w 2020 roku

Po ponad 30 latach grania muzyki Pink Floyd na całym świecie, w 2020 roku The Australian Pink Floyd Show powróci z trasą All That You Feel 2020 World Tour, podczas której zespół zaprezentuje wszystkie kompozycje z każdego etapu twórczości Pink Floyd, które tak wiele znaczą dla fanów Floydów na całym świecie.

Będzie to przekrojowa podróż przez twórczość Floydów od płyty "Ummagumma" po "The Division Bell", podczas której Aussie Floydzi z jeszcze większym oddaniem zaangażują się w dziedzictwo Barretta, Watersa, Gilmoura, Wrighta & Masona i oddadzą hołd legendarnym dokonaniom oryginalnego Pink Floyd. Najnowocześniejsze efekty świetlne, lasery, olbrzymie, nadmuchiwane postacie i niesamowite brzmienie na żywo, które charakteryzowało koncerty Pink Floyd, wszystko to gwarantuje, że występ The Australian Pink Floyd Show będzie niesamowitym przeżyciem.

The Australian Pink Floyd zagrają 25 lutego 2020 roku w Krakowie na Tauron Arenie. Bilety trafią do sprzedaży 28 sierpnia 2019 na stronach shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl.

Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • Płyta I kat. (siedzące) -  195 złotych
  • Sektory II kat. - 185 złotych

 

Zobacz także: Gwiazda "Breaking Bad" i utwór Pink Floyd w zwiastunie 3. sezonu "Westworld"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.