03.06.2016 13:52

Gitary z autografami wirtuozów idą pod młotek

Na charytatywną aukcję trafi wiele instrumentów muzycznych należących do znanych artystów. Zobaczcie, które gitary można sobie sprawić.

Gitary z autografami wirtuozów idą pod młotek
foto: Tony Andolfi / Splash News / East News

Wiadomo, że naprawdę oddany fan chciałby posiadać wszystkie możliwe gadżety i pamiątki związane ze swoim ulubionym artystą. Koszulki czy rarytasowe wydawnictwa singli już nie wystarczą. Najlepiej posiadać coś, co miał w posiadaniu Wasz idol, na przykład instrument muzyczny.

Jeśli należycie do takiego grona zapaleńców, to zainteresuje Was licytacja, która staruje już 4 czerwca 2016 roku. Corocznie odbywa się charytatywna aukcja StarsGuitars, na której, jak sama nazwa wskazuje, można sprawić sobie gitary prawdziwych gwiazd. Pieniądze zbierane są na rzecz funduszu Beaumont Children's Hospital, który wspiera dzieci walczące z chorobami nowotworowymi.

W 2016 roku postanowiono, by również osoby, które nie będą fizycznie podczas tej imprezy  mogły online uczestniczyć w licytacji. Wszystko dzięki platformie Gesture.

Jeśli chodzi o wystawiane gitary, to wybór jest naprawdę spory, bowiem do wyboru mamy instrumenty z autografami takich muzyków jak chociażby Slash, Zakk Wylde, Joe Bonamassa, Eddie Van Halen czy Ace Frehley.

Chyba najbardziej cennym przedmiotem jest gitara z podpisami artystów The Eagles - również zmarłego w styczniu 2016 roku Glenna Freya.

Zobaczcie instrumenty, które idą pod młotek i ich ceny wywoławcze:

Podczas gali, która odbędzie się w Dearborn w stanie Michigan, wystąpi zespół Creedence Clearwater Revisited. Pieniądze ze sprzedaży biletów na to wydarzenie zostaną przeznaczone również na cele charytatywne.

Coraz więcej pojawia się licytacji, w którym można sobie sprawić rzeczy należące do słynnych gwiazd rocka. Wystarczy wymienić aukcję gitar Gary'ego Moore'a, prywatnych rzeczy ex-perkusisty Motorhead czy przedmiotów należących do Elvisa Presleya. Jak widać kolekcjonerzy nie mają powodów do narzekania.

Która gitara jest dla Was najciekawszym rarytasem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News