18.04.2018 14:40

Gitarzysta A Perfect Circle: Rozmawiałem z Gibsonem o sygnowanej gitarze, ale mają spore problemy

Gibson ma naprawdę słabą sytuację, mimo to Billy Howerdel chce spróbować i nawiązać współpracę z firmą.

Billy Howerdel z A Perfect Circle
foto: AFP/EAST NEWS

Nastały trudne czasy dla Gibsona - słynna firma jest na skraju bankructwa i musi spłacić do 23 czerwca 2018 dług 375 milionów dolarów. Jeszcze w 2017 producent zapożyczył się na 130 milionów dolarów. 

Dyrektor generalny twierdzi, że szczególnie sklepy muzyczne przyczyniły się do spadku sprzedaży gitar. Natomiast jeden z głównych konkurentów, Fender, odnotował wzrost i wcale nie skarży się na sytuację na rynku.

Gibson bankrutuje

Od Gibsona odwróciło się wielu stałych klientów, którzy rezygnowali z gitar producenta ze względu na kiepską jakość produktu. W oczach wielu gitarzystów firma stała w miejscu i się nie rozwijała, gdy tymczasem wymagania klientów zmieniły się mocno na przestrzeni lat.

Jednak okazuje się, że nie wszyscy do końca zniechęcili się do producenta. Gitarzysta A Perdect Circle, Billy Howerdel, postanowił, że nawiąże współpracę z Gibsonem, ale sytuacja nie wygląda najlepiej:

"

Rozmawiałem z Gibsonem o sygnowanej gitarze, jednak później dowiedziałem się o ich problemach. Pozostaje mi spróbować albo podjąć współpracę z innym producentem. Gość, który opiekuje się moimi gitarami mógłby spróbować, jednak potrzebowałbym zastępczej gitary na czas budowy sygnatury, ponieważ mój Gibson Les Paul 1960 Classic jest jedyną gitarą, której używam. "

Jak więc widać Gibson za bardzo chyba nie ma pomysłu na to, jak zachęcić znane nazwiska do współpracy, nawet gdy same się do niej zgłaszają.

A Perfect Circle - nowy album

Tymczasem zespół szykuje się do wydania 20 kwietnia 2018 czwartego albumu zatytułowanego „Eat The Elephant”. Najnowszym singlem A Perfect Circle jest utwór „So Long, And Thanks For All The Fish”. Tytuł został zaczerpnięty z trzeciej części powieściowego cyklu „Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa, „Cześć, i dzięki za ryby”.

Natomiast w tekście singla możemy znaleźć odniesienia do Majora Toma (postaci stworzonej przez Davida Bowiego) czy Księżniczki Lei z „Gwiezdnych wojen”, w którą wcieliła się Carrie Fisher.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News A Perfect Circle