20.11.2017 11:54

Gitarzysta Avenged Sevenfold twierdzi, że to oni są „następcami Metalliki i Iron Maiden”

Mocne słowa wypowiedział Zacky Vengeance. Trudno się z nim jednak nie zgodzić, patrząc na to, że jego zespół już teraz jest główną gwiazdą takich festiwali jak Download czy Pinkpop.

Gitarzysta Avenged Sevenfold twierdzi, że to oni są „następcami Metalliki i Iron Maiden”
foto: Alfred Nitsch

Avenged Sevenfold jest bardzo ciekawym przypadkiem. Z jednej strony są jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych, a z drugiej strony mają jeszcze za mały staż, żeby ich nazywać „legendami”. Według gitarzysty zespołu, jest to jednak tylko kwestia czasu.

W wywiadzie dla Goetie Media, Zacky Vengeance został zapytany o to, czy uważa, że jego zespół wejdzie do grupki „najlepszych zespołów metalowych wszech czasów”. Gitarzysta wyszedł z sytuacji obronną ręką, mówiąc, że „ciężko powiedzieć”:

"

Ciężko stwierdzić. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy okazje grać taką ilość koncertów jaką gramy. Dla takiego zespołu jak my, to bardzo ważne, żeby grać jak najwięcej i jak najlepiej. To znaczy – rozwalanie sceny co noc, granie bardzo głośno i dawanie fanom równowartości tego, za co zapłacili.  

To naprawdę musi być show. Te zespoły poświęciły wiele, żeby znaleźć się na tym poziomie, na którym są. Iron Maiden i Metallica są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Wyprzedają stadiony na całym globie.

Wszyscy myślą, że czasy największej popularności były wtedy, kiedy MTV puszczało twoją muzykę non stop, ale to teraz są więksi, ponieważ cały czas koncertują i ludzie wiedzą, że będą świadkami dobrego show.  Na te koncerty przychodzą generacje ludzi. Są ojcowie, którzy przychodzą ze swoimi tatuśkami, ale też całe rodziny, które przychodzą zobaczyć Metallikę czy Iron Maiden. Dlatego jest tak dużo ludzi.

My jesteśmy ciągle młodzi. Musimy wychodzić na scene jak najczęściej i zawsze dawać z siebie wszystko. Wierzę, że jeżeli damy radę przetrwać tyle czasu i dalej być w dobrej formie, to stworzymy spuściznę, która będzie przypominała dorobek zespołów takich jak Iron Maiden, czy Black Sabbath. "

Trzeba przyznać Vengeance’owi, że ma w tym trochę racji. Jednak, aby ludzie wciąż byli zainteresowani ważne jest również nagrywanie nowej muzyki, która będzie wciąż ekscytowała słuchaczy. Myślicie że Avenged Sevenfold dadzą radę wejść na ten „legendarny” poziom?

Myślicie, że A7X dadzą radę stać się następcami Metalliki czy Iron Maiden?

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Avenged Sevenfold