10.12.2015 17:27

Gitarzysta Def Leppard wygrywa z rakiem?

Vivian Campbell nadal walczy z chorobą, tym razem stosując eksperymentalny sposób leczenia. Jak wygląda teraz życie muzyka?

Gitarzysta Def Leppard wygrywa z rakiem?
foto: kadr z wideo

Muzyk dowiedział się o raku jeszcze w 2013 roku, przeszedł kilka chemioterapii oraz przeszczep komórek macierzystych. Choć zanotowano poprawę stanu gitarzysty, w czerwcu 2015 roku choroba znowu zaatakowała.

Campbell jednak nie zamierza się poddawać i zdecydował się na immunoterapię. Jest to zasadniczo nowy sposób leczenia w chorobach nowotworowych, który ma wpłynąć na system odpornościowy, by atakował komórki nowotwórcze. Muzyk przyjmuje przeciwciało zwane pembrolizumab.

W tym celu co trzy tygodnie wybiera się do Los Angeles. Jak sam przyznaje w ten sposób wrócił do względnej normalności:

"

Dzięki temu mogę kontynuować pracę, nie ma pobocznych efektów i nadal mam włosy na głowie. To nie jest chemioterapia -  jest to łagodniejsze w moim przypadku. "

Gitarzysta zdecydowanie woli taki sposób leczenia, dzięki któremu czuje się znacznie lepiej:

"

Jeśli chodzi o uboczne efekty, nie ma się czym niepokoić. Ten lek tylko zmniejsza moją tarczycę. Jeśli jest to jedyna wada, na pewno będę go przyjmować. Jest to o wiele łatwiejsze, niż chemioterapia. "

Vivian, który ma dwa guzy na gardle twierdzi, że terapia zatrzymuje chorobę. Lekarze są zdania, że guzki się zmniejszyły, o czym artysta poinformował swoich fanów za pośrednictwem Facebooka:

Mimo wszystko życie w rozjazdach daje się we znaki Campbellowi, choć jak sam przyznaje, koncerty mu to rekompensują:

"

Godzina albo półtorej na scenie to szczęście i prawdziwa radość. Są jednak trudne momenty pomiędzy – podróż i zmęczenie z niej wynikające. Wyjazd z Perth do Singapuru, do Londynu przez Los Angeles - wszystko w czasie tygodnia. Ciężko wtedy stwierdzić, jaka jest godzina czy dzień. "

Czas pokaże, czy nowa terapia okaże się naprawdę skuteczna. Życzymy muzykowi rychłego powrotu do zdrowia!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Def Leppard