22.06.2015 09:05

Gitarzysta Def Leppard znów walczy z rakiem

Wszystko wskazywało na to, że Vivian Campbell zwalczył chorobę. Niestety, nowotwór znów zaatakował.

Gitarzysta Def Leppard znów walczy z rakiem
foto: YouTube

Ta wiadomość zelektryzowała fanów Def Leppard. Vivian Campbell znów zmaga się z rakiem. Nowotwór przez dłuższy czas znajdował się w stanie remisji. Niestety okazuje się, że choroba zaatakowała po raz kolejny. Gitarzysta, w oficjalnym komunikacie jaki zamieścił na swoim profilu na Facebooku napisał, że przez nawrót musi zrobić sobie przerwę w pracy. Dodał też, że jest na etapie ustalania przebiegu terapii:

campbell_1

Fani Def Leppard zareagowali błyskawicznie. Z całego świata do muzyka zaczęły napływać życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Komentarze, do teraz, pojawiają się na koncie gitarzysty i na oficjalnym profilu Def Leppard na Facebooku:

campbell_fani_komentarze

Vivian Campbell walczy z rakiem od 2013 roku. Trzy razy przeszedł już chemioterapię. Miał też przeszczep komórek macierzystych. Terapia nie do końca spełniła jednak swoje zadanie:

"

Rak znowu powrócił, mimo że znajdował się w stanie remisji. W październiku 2014 roku na kilka tygodni trafiłem do szpitala. Wtedy lekarze powiedzieli mi, że wszystko jest w porządku. Skany wyszły dobrze, wyniki krwi były ok, wracały mi siły. To zmieniło moje życie, zacząłem patrzeć na nie naprawdę optymistycznie. Dzięki chorobie naprawdę bardzo dużo się nauczyłem. W jakimś stopniu jestem nawet za nią wdzięczny. "

Krótko po tym, jak dowiedział się o tym, że cierpi na raka, Vivian Campbell rozmawiał też z fundacją Lymphoma Association. W dziewięciominutowym wywiadzie muzyk opowiedział o tym, jak radzi sobie z chorobą i jak wpłynęła ona na jego życie. Wideo znalazło się na kanale YouTube:

Vivian Campbell cierpi na ziarnicę złośliwą (inaczej chłoniak Hodgkina). Muzyk jest członkiem Def Leppard od 1992 roku. W zespole zastąpił zmarłego Steve'a Clarka. Dodajmy, że w  2004 roku magazyn „Guitar World” umieścił go na 29. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów.

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Def Leppard