17.06.2019 14:07

Gitarzysta Disturbed zabrał głos w sprawie samobójstw muzyków: "To jest jak rak"

W jednym z ostatnich wywiadów Dan Donegan, gitarzysta Disturbed poruszył temat samobójstw wśród muzyków. Zdradził, że ostatnio zmienił zdanie w sprawie.

Dan Donegan
foto: kadr z wideo/DISTURBEDpedia

Dan Donegan to gitarzysta najbardziej znany ze współpracy z grupą Disturbed. Ponadto muzyk założył także zespół Vandal. Donegan trafił do listy Chop Shop "100 najlepszych gitarzystów wszech czasów". Obecnie artysta gra również w grupie Fight or Fight, gdzie współpracuje z innym członkiem Disturbed - Mikem Wengrenem.

Disturbed: Dan Donegan o samobójstwach muzyków

Podczas rozmowy z "The Blitz", gitarzysta Disturbed zabrał głos w sprawie muzyków, którzy w ciągu ostatnich lat odebrali sobie życie. Przyznał, że w przeszłości uznawał samobójstwo za bardzo samolubne posunięcie. Temat pojawił się ze względu na przekaz utworu "A Reason to Fight" z najnowszej płyty zespołu "Evolution".

"

Paul Gray z grupy Slipknot, wokalista The Prodigy, Chester Bennington, Chris Cornell...zbyt wielu naszych rówieśników odeszło w ten sposób. Kiedy umierają nasi przyjaciele, koledzy wtedy dopiero zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji.

Pierwszy raz osobiście uderzyło mnie samobójstwo Robina Williamsa w 2014 roku. W przeszłości zawsze się denerwowałem na takich ludzi i myślałem, że to bardzo egoistyczne posunięcie. Zadawałem pytanie, jak ktoś mógł coś takiego zrobić? "

David Draiman
David Draiman
Przeczytaj także David Draiman z Disturbed zdradził, kto według niego jest najlepszym frontmanem, jakiego zna

Muzyk przyznał jednak, że z biegiem czasu zaczął rozumieć, że samobójstwa to najczęściej wynik choroby i przestał oceniać tak surowo osoby, które decydują się na ten ostateczny krok. 

"

Patrzysz na kogoś takiego jak Robin Williams, na faceta, który sprawia, że wszyscy się śmieją. Myślisz, że ma pieniądze, sukces, wszyscy go kochają, wiedzie idealne życie, a potem widzisz, że kieruje nim choroba.

Oni nie mogą sobie z tym poradzić. To jest jak rak, w każdej chwili może nam zabrać każdego.

Z osobistych względów, kiedy rozmawialiśmy, jakie tematy chcemy poruszyć na nowej płycie Disturbed, zasugerowałem piosenkę o depresji i walce z uzależnieniami, ponieważ każdy z nas ma kogoś bliskiego, kto zmagał się lub nadal zmaga z czymś takim. "

Disturbed w Polsce

Grupa Disturbed już niedługo wystąpi na koncercie w Polsce. Muzycy zagrają 20 czerwca 2019 roku na warszawskim Torwarze w ramach trasy "Evolution World Tour". Zespół obiecał, że poza utworami z nowej płyty, na koncercie usłyszymy także największe hity formacji takie jak "Down With The Sickness" czy "Inside The Fire".

Zobacz też: Ronnie James Dio zgasił jednym zdaniem Davida Draimana 

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Disturbed