04.01.2019 13:36

Gitarzysta Dokken: Ukradłem w swoim życiu o wiele więcej g*wna niż Greta Van Fleet kiedykolwiek

Podobieństwo grupy Greta Van Fleet do Led Zeppelin wywołuje wiele kontrowersji. Tym razem o kopiowaniu stylu przez młodych muzyków wypowiedział się gitarzysta Dokken, George Lynch.

Greta Van Fleet
foto: kadr z wideo/Greta Van Fleet

O twórczości młodych muzyków z kapeli Greta Van Fleet wypowiedziała się już większość rockowych gigantów. Gitarzysta Guns N' Roses, Slash twierdzi, że współczesny rock jest nudny, a zespół ma szansę to zmienić. Muzykę Grety Van Fleet skomentował także Joe Satriani, a Robert Plant uznał, że Josh Kiszke jest bardzo utalentowany. Jednak dokonania młodych muzyków nie podobają się każdemu. 87-letnia Gretna Van Fleet, której zespół zawdzięcza swoją nazwę przyznała, że chłopcy nie grają jej ulubionego rodzaju muzyki. Kolejną osobą, która zabrała głos w sprawie następców Led Zeppelin jest George Lynch.

George Lynch z Dokken o Greta Van Fleet

Podobieństwa między Led Zeppelin, a Gretą Van Fleet są oczywiste, a zespół nie ukrywa, że ekipa Roberta Planta była dla nich duża inspiracją. Dla wielu słuchaczy jednak, inspiracja przekroczyła granice, a młodym muzykom coraz częściej wytyka się plagiat i kradzież. George Lynch, gitarzysta Dokken wypowiedział się na ten temat w jednym ze swoich ostatnich wywiadów. Muzyk uznał, że takie zarzuty to absurd, a zapożyczenia są słyszalne w twórczości każdego zespołu.

"

Słuchaj, ja wszystko zżynam. Wszyscy to robimy, kogo to obchodzi. Trzeba się po prostu do tego przyznać i to wszystko. Ukradłem w życiu więcej g*wna niż Greta Van Fleet kiedykolwiek. Także do zobaczenia w sądzie, mam naprawdę dobrych prawników. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Greta Van Fleet