29.04.2019 14:01

Gitarzysta Dragonforce umył gitarę pod prysznicem [WIDEO]

To nagranie zszokuje każdego gitarzystę, który bardzo dba o swój instrument muzyczny.

Gitarzysta Dragonforce umył gitarę pod prysznicem
foto: kadr z wideo

Każdy gitarzysta dba o swój instrument muzyczny - niektórzy żartują, że gitara jest ważniejsza nawet od dziewczyny. Muzycy rzeczywiście są w stanie długo czyścić instrument, skrupulatnie wymieniać struny i polerować pudło rezonansowe. Tak przynajmniej prezentuje się stereotyp gitarzysty. Okazuje się jednak, że niektórzy artyści mają nieco odmienne podejście do gitar...

Gitarzysta Dragonforce umył gitarę pod prysznicem

Herman Li jest znany z tego, że wyprawia cuda na gitarze. Szanowany gitarzysta jednak narobił sporo zamieszania w sieci, gdy udostępnił nagranie, jak czyści w prysznicu gitarę. Niejeden gitarzysta zapewne poczuł się zakłopotany patrząc na to, co wyprawia Hermana Li. Sam muzyk nie rozumie, dlaczego jego działanie miałoby oburzyć muzyków.

Gitarzysta Dragonforce zagrał solówkę będąc pod wodą
Gitarzysta Dragonforce zagrał solówkę będąc pod wodą
Przeczytaj także Gitarzysta Dragonforce zagrał solówkę będąc pod wodą

Dokładnie nie wiadomo, jaką gitarę czyścił Herman Li, ale wszystko wskazuje na to, że jest to Ibanez EGEN18 DRG. To właśnie na tym instrumencie gitarzysta zagrał solówkę pod wodą w czasie imprezy Full Metal Cruise. Dlatego też gitara wytrzymała eksperyment z prysznicem.

Dragonforce to jeden z najszybszych zespołów na świecie. Powstała w 1999 roku w Londynie z inicjatywy Hermana Li i Sama Totmana. Obecnie w międzynarodowym składzie grają również basista Frédéric Leclercq, perkusista Gee Anzalone, klawiszowiec Vadim Pruzhanov i wokalista Marc Hudson. Formacja skupia muzyków z różnych stron świata, którzy potrafią grać w szybkim tempie.  

Tagi: Duperele