08.12.2014 14:46

Gitarzysta Green Day ma raka

Przykre wieści… U Jasona White’a zdiagnozowano raka migdałków. Zespół nawołuje fanów do wysyłania wyrazów miłości muzykowi!

Gitarzysta Green Day ma raka
foto: pl.wikipedia.org

U gitarzysty zespołu Green Day zdiagnozowano raka migdałków. Zespół potwierdził te wieści w oficjalnym oświadczeniu umieszczonym na stronie internetowej:

"

Mamy pewne informacje o naszym bracie, Jasonie Whicie i chcieliśmy żebyście dowiedzieli się o wszystkim od nas, zanim wiadomość rozejdzie się z innych źródeł. Jason został poddany rutynowej kontroli migdałków i lekarze odkryli, że choruje na uleczalną postać raka. Na szczęście wykryli go wcześnie, więc Jason powinien całkowicie wyzdrowieć. Prosimy, dołączcie do nas i przesyłajcie wyrazy miłości oraz pozytywne wibracje w tym trudnym dla niego czasie. "

Po ogłoszeniu tej negatywnej wiadomości na Facebooku zespołu ukazało się wiele wspierających komentarzy.

komc
komc2
komc4
komc3

Wcześniej White był gitarzystą i wokalistą kalifornijskiego punkowego zespołu Pinhead Gunpowder, a także współzałożycielem wytwórni Adeline Records.  Pierwszy raz wraz z Billie Joe Armstrongiem wystąpił we wczesnych latach 90. W 1999 roku Jason po raz pierwszy pojawił się na scenie z zespołem Green Day, by wesprzeć grupę w promowaniu krążka „Warning”. Pełnoprawnym członkiem kapeli został w 2012 roku.

Muzycy zespołu Green Day borykają się z problemami zdrowotnymi już od jakiegoś czasu. Grupa została zmuszona do rezygnacji z tras koncertowych odbywających się w latach 2012 i 2013, ponieważ Armstrong rozpoczynał odwyk z powodu uzależnienia od narkotyków.

"

Nie mogłem przewidzieć, jak skończę danej nocy i gdzie obudzę się kolejnego dnia. Potrafiłem ocknąć się na kanapie w zupełnie obcym domu. Nie pamiętam jak to się działo. "

Szczęśliwie, udało mu się wrócić do zdrowia i tego samego życzymy Jasonowi Whiteowi!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Green Day Jason White