Gitarzysta Grety Van Fleet: Led Zeppelin nie był dla nas najważniejszą inspiracją

Aleksandra Degórska
29.06.2018 16:45
Gitarzysta Grety Van Fleet: Led Zeppelin nie był dla nas najważniejszą inspiracją Fot. kadr z wideo

Trudno w to uwierzyć, ale muzyk grupy Greta Van Fleet twierdzi, że Led Zeppelin wcale nie wpłynął na brzmienie młodej formacji.

Odkąd powstał zespół Greta Van Fleet wielu melomanów zaczęło porównywać go do Led Zeppelin. Głos wokalisty łudząco przypomina młodego Roberta Planta i nawet seniorzy nie są w stanie odróżnić nagrań Grety Van Flet od Led Zeppelin. Przypadek?

Sam Robert Plant zażartował, że wokalista Josh Kiszka mocno inspiruje się Stevenem Tylerem z Aerosmith, ale każde ucho wyłapie od razu podobieństwo z Led Zeppelin. Gitarzysta Jake Kiszka wyznał jednak, że oczywiście ten zespół był inspiracją dla młodych muzyków, ale nie przeważającym czynnikiem:

Myślę, że teraz staliśmy się bardziej świadomi tego, wcześniej raczej nie zastanawialiśmy się nad podobieństwem z tym zespołem.

Czy Greta Van Fleet inspiruje się Led Zeppelin?

Muzyk przy okazji przyznał, że trochę kapeli zajęło dopóki zdała sobie sprawę, dlaczego ludzie porównują ją do Led Zeppelin:

Nawet jeśli ten zespół nie był dla nas główną inspiracją, to mimo wszystko inspirowaliśmy się tą kapelą i to widzimy. Jednak ogólnie to nie wpłynęło na tworzoną przez nas muzykę.

Czy rzeczywiście? Słuchając nagrań zespołu trudno nie zauważyć podobieństwa do legendarnej formacji.

Kapela stała się prawdziwym fenomenem i zarówno krytycy muzyczni, jak również i fani rocka zachwycili się Gretą Van Fleet. Jednak Jason Bonham, syn perkusisty Led Zeppelin, obawia się, że hype na zespół może ich zniszczyć.

Kiedy Greta Van Fleet wyda debiutancką płytę?

Grupa pracuje obecnie nad pierwszym pełnowymiarowym krążkiem, który ma ukazać się w 2018 roku. Greta Van Fleet na razie ma na swoim koncie dwa wydawnictwa EP – „Black Smoke Rising” i „From The Fires”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.