06.06.2017 12:26

Gitarzysta Guns N' Roses: Zbieramy pomysły na nowy album

Richard Fortus w jednym z wywiadów opowiedział o dobrej atmosferze w zespole. To wszystko powoduje, że powstaje sporo ciekawych pomysłów, które mogą trafić na studyjny krążek formacji.

Gitarzysta Guns N' Roses: Zbieramy pomysły na nowy album
foto: Wayne Drought / Splash News / East News

Będzie nowa płyta, czy nie będzie? Od momentu reaktywacji zespołu w starym składzie i pierwszego koncertu w klubie „Troubadour” w West Hollywood co rusz pojawiają się plotki dotyczące tego, czy dyskografia Guns N' Roses wzbogaci się o kolejne studyjne wydawnictwo. Przypomnijmy, że ostatnią płytą jest wydana w 2008 roku „Chinese Democracy”.

Richard Fortus, który jest w szeregach kapeli od 2001 roku i jest najdłużej grającym gitarzystą po odejściu Slasha z kapeli zdradził, że muzycy mają pomysły, które świetnie nadadzą się na nowy album:

"

Nie zaczęliśmy nic nagrywać. Znaczy mam na myśli pracę w studiu... zapisujemy sporo materiału, po prostu pomysły, zbieramy je, ale nie wchodzimy do studia, by zająć się krążkiem. "

Muzyka zapytano, czy sądzi, że nowy album Guns N' Roses dojdzie do skutku, na co Fortus odpowiedział następująco:

"

Tak myślę. Ten materiał jest za dobry, żeby się nie ukazał - tak to oceniam. Ta kapela jest obecnie wielką siłą i mam nadzieję, że do tego dojdzie, wszyscy na to liczymy i to planujemy. "

Zapewne podczas gdańskiego koncertu formacji nie usłyszymy jeszcze nowych dźwięków, ale możliwość zobaczenia na jednej scenie Axla Rose'a, Slasha i Duffa McKagana to nie lada gratka dla fanów rockowych brzmień. Guns N' Roses wystąpi w Polsce już 20 czerwca 2017 roku w ramach trasy Not In This Lifetime. Jako support przed kapelą zaprezentuje się Killing Joke oraz Virgin z Dorotą „Dodą” Rabczewską na wokalu.

Wokalistka wystąpiła na koncercie Slasha w Łodzi wykonując utwór „Sweet Child O' Mine” i ostatnio pochwaliła się, że nowy materiał Virgin został dobrze oceniony przez samego gitarzystę Guns N' Roses.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Guns N Roses