Gitarzysta Iron Maiden stracił panowanie nad gitarą i rzucił nią w tłum [WIDEO]

Joanna Chojnacka
30.09.2019 14:01
Gitarzysta Iron Maiden stracił panowanie nad gitarą i rzucił nią w tłum [WIDEO] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Iron Maiden zagrała 26 września 2019 roku w San Antonio. Podczas koncertu doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Janick Gers, gitarzysta Iron Maiden nie należy do muzyków, którzy na scenie zajmują pozycję i spokojnie grają w jednym miejscu. Muzyk biega po scenie i wymachuje gitarą we wszystkie strony. Wyjątkiem nie był ostatni koncert Maidenów w San Antonio. Niestety podczas kręcenia w kółko instrumentem, gryf wyślizgnął się artyście z rąk i niebezpiecznie wystrzelił w kierunku tłumu.

Iron Maiden: Janick Gers rzucił gitarą na koncercie

Jak widać na filmie, wiosło nie przeleciało przez barierki i poszybowało w stronę tzw. fosy - przestrzeni między sceną a publicznością, gdzie zwykle widzimy kręcących się fotografów. Najprawdopodobniej pracownik ochrony lub ekipy technicznej szybko podniósł gitarę i podał ją muzykowi.

Nagranie incydentu możecie zobaczyć poniżej:

Przeczytaj także

Świadek zdarzenia w rozmowie z portalem Blabbermouth skomentował niebezpieczne zajście:

Janick kręcił gitarą, ale nagle stracił nad nią kontrolę i ją wypuścił. Instrument uderzył ochroniarza w plecy. Nic mu się nie stało, ale miał oczy wielkości piłek golfowych, był w takim szoku.

Na szczęście gitara jedynie otarła się o ochroniarza. Mężczyzna nieco się wystraszył, jednak nie doznał poważnych obrażeń. Mimo to, Gers był zawstydzony sytuacją, z niedowierzaniem zwiesił głowę i spuścił wzrok czekając aż gitara wróci do jego rąk.

Zobacz też: Znany komik poszedł na koncert Iron Maiden i wrócił z niego zachwycony 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.