Gitarzysta Iron Maiden stracił panowanie nad gitarą i rzucił nią w tłum [WIDEO]

Joanna Chojnacka
30.09.2019 14:01
Gitarzysta Iron Maiden stracił panowanie nad gitarą i rzucił nią w tłum [WIDEO] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Iron Maiden zagrała 26 września 2019 roku w San Antonio. Podczas koncertu doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Janick Gers, gitarzysta Iron Maiden nie należy do muzyków, którzy na scenie zajmują pozycję i spokojnie grają w jednym miejscu. Muzyk biega po scenie i wymachuje gitarą we wszystkie strony. Wyjątkiem nie był ostatni koncert Maidenów w San Antonio. Niestety podczas kręcenia w kółko instrumentem, gryf wyślizgnął się artyście z rąk i niebezpiecznie wystrzelił w kierunku tłumu.

Iron Maiden: Janick Gers rzucił gitarą na koncercie

Jak widać na filmie, wiosło nie przeleciało przez barierki i poszybowało w stronę tzw. fosy - przestrzeni między sceną a publicznością, gdzie zwykle widzimy kręcących się fotografów. Najprawdopodobniej pracownik ochrony lub ekipy technicznej szybko podniósł gitarę i podał ją muzykowi.

Nagranie incydentu możecie zobaczyć poniżej:

Przeczytaj także

Świadek zdarzenia w rozmowie z portalem Blabbermouth skomentował niebezpieczne zajście:

Janick kręcił gitarą, ale nagle stracił nad nią kontrolę i ją wypuścił. Instrument uderzył ochroniarza w plecy. Nic mu się nie stało, ale miał oczy wielkości piłek golfowych, był w takim szoku.

Na szczęście gitara jedynie otarła się o ochroniarza. Mężczyzna nieco się wystraszył, jednak nie doznał poważnych obrażeń. Mimo to, Gers był zawstydzony sytuacją, z niedowierzaniem zwiesił głowę i spuścił wzrok czekając aż gitara wróci do jego rąk.

Zobacz też: Znany komik poszedł na koncert Iron Maiden i wrócił z niego zachwycony 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.