09.09.2019 13:22

Gitarzysta Judas Priest dołączył do tribute bandu Judas Priest [WIDEO]

Richie Faulkner, gitarzysta Judas Priest, zaskoczył klientów Hard Rock Cafe. Muzyk dołączył na scenie do lokalnego tribute bandu.

Richie Faulkner
fot. Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS

W 2011 roku z Judas Priest odszedł K. K. Downing. Na jego miejsce wszedł Richie Faulkner. Gitarzysta zdążył nagrać już dwa albumy z zespołem. Okazuje się, że wszyscy członkowie są bardzo zadowoleni ze współpracy z artystą. Muzyk w połowie 2019 roku przeprowadził się do Nashville i w pewien sierpniowy wieczór postanowił odwiedzić pobliskie puby i zapoznać się z miejscowymi zespołami.

Gitarzysta Judas Priest dołączył do tribute bandu Judas Priest

Sad Wings to zespół, który wykonuje utwory z repertuaru Judas Priest. Kapela to klasyczny tribute band. 18 sierpnia 2019 roku odbył się ich koncert w Hard Rock Cafe w Nashville. Właśnie wtedy Richie Faulkner postanowił przespacerować się po okolicy i pozwiedzać. W końcu trafił do popularnej knajpy. Usiadł i uważnie słuchał Sad Wings. Jak podaje Blabbermouth, muzyk w końcu postanowił dołączyć do kapeli. Po krótkiej chwili zapytał, czy istnieje możliwość zagrania z Sad Wings paru piosenek. Członkowie grupy nie mieli nic przeciwko... 

Glenn Tipton
Glenn Tipton
Przeczytaj także Gitarzysta Judas Priest dziękuje fanom. Jego fundacja zebrała 150 tysięcy dolarów dzięki koszulkom

Judas Priest zagrał w Polsce w 2018 roku z okazji Pol'and'Rock Festival. W 2020 roku kapela wystąpi na największym metalowym festiwalu w Europie - Wacken Open Air. Okazuje się, że motywem przewodnim nadchodzącego festiwalu ma być kultura Majów i Azteków.

Zobacz także: Richie Faulkner: Judas Priest nie brzmi jak zespół, który gra od 50 lat [WYWIAD]

Tagi: Rock News Judas Priest