14.08.2019 10:23

Gitarzysta Judas Priest dziękuje fanom. Jego fundacja zebrała 150 tysięcy dolarów dzięki koszulkom

Fundacja Glenna Tiptona z Judas Priest jest bogatsza o 150 tysięcy dolarów. Wszystko dzięki fanom i specjalnym koszulkom. 

Glenn Tipton
foto: face to face/Reporter

W 2015 roku u gitarzysty Judas Priest, Glenna Tiptona zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Muzyk odwołał wówczas swój udział w trasie koncertowej ze względu na bardzo zły stan zdrowia. Wyjaśnił fanom, że nie chce narazić kolegów na kompromitację. 

Glenn Tipton z Judas Priest dziękuje fanom

Artysta postanowił pomóc osobom, które podobnie jak on cierpią na tę chorobę. Stworzył The Glenn Tipton Parkinson's Foundation, którą wraz z resztą zespołu regularnie wspiera. Jedną z ostatnich akcji była produkcja specjalnych koszulek.

judas priest koszulka

T-shirty nadal są dostępne na oficjalnej stronie Judas Priest w cenie 35 dolarów. Na koszulce widzimy hasło "No Surrender" - "Nie poddaje się", a dochód z ich sprzedaży jest przeznaczany na fundację.

K.K. Downing
K.K. Downing
Przeczytaj także Były gitarzysta Judas Priest, K.K. Downing zagrał na żywo pierwszy raz od 10 lat [WIDEO]

Okazało się, że koszulki były strzałem w dziesiątkę i bardzo spodobały się fanom. Dochód ze sprzedaży t-shirtów solidnie zasilił konto fundacji, która ma na koncie już 150 tysięcy dolarów. Glenn Tipton podziękował za to fanom na oficjalnym Facebooku Judas Priest.

"

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy kupili koszulki charytatywne mojej fundacji. (...) Jestem wdzięczny także Robowi, Ianowi, Richiemu, Scottowi i Andy'emu, bez których ta zbiórka nie poszłaby tak dobrze. Ci faceci co wieczór wychodzili na scenę i zachęcali fanów do przeznaczania pieniędzy na tę ważną dla mnie sprawę. Będziemy na bieżąco informować o zebranych dochodach. Obecnie wynoszą one 150 tysięcy dolarów. "

Zobacz też: Błędy zdarzają się najlepszym. Richie Faulkner przyznał się do wpadek na koncertach Judas Priest 

Tagi: Rock News Judas Priest