26.04.2017 11:13

Gitarzysta Killswitch Engage zszedł ze sceny w trakcie koncertu i poszedł na piwo

Adam Dutkiewicz miał najwyraźniej ciekawsze rzeczy do roboty przy barze, gdzie spotkał Robba Flynna z Machine Head...

Gitarzysta Killswitch Engage zszedł ze sceny w trakcie koncertu i poszedł na piwo
foto: EMPICS Entertainment / East News

Chodzenie do baru na piwo na koncercie rockowym to normalna sprawa, która nikogo nie powinna dziwić. Trochę co innego, gdy jesteś muzykiem zespołu, który akurat gra tego wieczoru i właśnie wykonuje swoje utwory na scenie... ale tak też można. Przekonali się o tym fani Killswitch Engage zebrani w The Fillmore w San Francisco.

Grupa grała tam koncert 23 kwietnia 2017 roku. Pięciu muzyków na scenie właśnie promowało swój ostatni krążek, „Incarnate” z 2016 roku. Lecz kiedy wykonywali swoją klasyczną kompozycję „The End of Heartache”, jeden z nich nagle zszedł ze sceny. Gdzie zniknął Adam Dutkiewicz?

Rejestracja tego występu nie zdradza odpowiedzi... (przewińcie do 21. minuty)

Odpowiedź na to pytanie odnajdziemy dopiero na Instagramie lidera Machine Head, Robba Flynna. Okazuje się, że gitarzysta Killswitch Engage opuścił scenę, by - jak na prawdziwego rockmana przystało - udać się do baru. Co ciekawe, podczas swojej wędrówki wcale nie przestał grać na gitarze.

Jak wynika z historii streszczonej przez Flynna, spotkanie muzyków nie było wcale zaplanowane.

"

Zawsze na posterunku, by wspomóc metalowego brata. Adam D z Killswitch zbiegł ostatniego wieczoru ze sceny do publiczności na piwo. Barman był na tyle miły, że nalał mu jedno za darmo, a tak się złożyło, że sam akurat stałem obok i pomogłem mu je wypić, podczas gdy on dalej wykonywał swój utwór. Ten gość to świr, rozbraja mnie! Killswitch Engage dał czadu, „The End of Heartache” to świetny numer! "

Tymczasem już wkrótce i fani Killswitch Engage będą mieli po co udać się do baru. 12 maja 2017 roku ukaże się winylowa reedycja drugiego krążka zespołu, „Alive or Just Breathing” z 2002 roku. Z okazji 15. urodzin materiału zespół szykuje także premierę własnego piwa.

Chodzicie do baru na piwo w trakcie koncertów?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Killswitch Engage