05.02.2019 12:49

Gitarzysta Lamb Of God podzielił się wzruszającą historią o współpracy z Chesterem Benningtonem

Mark Morton był jedną z ostatnich osób, która mogła pracować z Chesterem Benningtonem. Muzyk opowiedział, jak wspomina tworzenie utworu "Cross Off".

Chester Bennington
foto: Leszek Kotarba/East News

Na debiutanckiej płycie solowej Marka Mortona, gitarzysty Lamb Of God "Anesthetic" pojawiło się wiele znaczących gwiazd. Wśród nich Myles Kennedy, Chuck Billy z Testamentu, Jacoby Shaddix z Papa Roach czy Alissa White-Gluz z Arch Enemy. Mimo tej imponującej listy, słuchacze najbardziej oczekiwali utworu "Cross Off", który Morton nagrał ze zmarłym w lipcu 2017 roku wokalistą Linkin Park, Chesterem Benningtonem

Chester Bennington
Chester Bennington
Przeczytaj także Linkin Park: Mike Shinoda opowiada o ostatniej piosence Chestera Benningtona

Mark Morton wspomina współpracę z Chesterem Benningtonem

Gitarzysta Mark Morton udzielił ostatnio wywiadu dla Loudwire, gdzie opowiedział ze wzruszeniem historię o współpracy z Chesterem Benningtonem. Zapewnił w niej, że artysta był niezwykle szczery i nie kierował się wybujałym ego, jak wielu frontmanów.

"

Praca z Chesterem jest czymś, co zawsze będę wspominał ze wzruszeniem. On był w tym wszystkim tak bardzo prawdziwy, twórczy i zmotywowany. Kochał to, co robił i nie miał przerośniętego ego. "

Morton przyznał, że muzycy z miejsca się dogadali, a nagrywanie utworu było czystą przyjemnością.

"

Od razu złapaliśmy nić twórczego porozumienia, którego się nie da zaplanować. Możesz tylko mieć nadzieję, że to zaufanie się pojawi. U nas tak było, dlatego od razu zaczęliśmy tworzyć. "

Gitarzysta Lamb Of God podkreśla, że praca z wokalistą Linkin Park była dla niego wyjątkowym przeżyciem. 

"

Chester miał wiele pomysłów. Był bardzo podekscytowany tym, że może się wykrzyczeć i zrobić coś tak ciężkiego. Jest wiele rzeczy, które mogę o nim powiedzieć, ale naprawdę był niesamowicie skromnym, wrażliwym i utalentowanym facetem.

Dużo opowiadał o swojej rodzinie i o doświadczeniu w branży muzycznej. Był po prostu świetnym gościem. Byłem naprawdę podekscytowany, że mogę z nim rozmawiać i pracować. "

Sprawdź: >>Shinoda opowiada, dlaczego Chester popełnił samobójstwo<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Chester Bennington Lamb of God