14.10.2015 13:58

Gitarzysta Lynyrd Skynyrd miał atak serca

Gary Rossington już od pewnego czasu ma problemy ze zdrowiem. Czy muzyk wróci do formy?

Gitarzysta Lynyrd Skynyrd miał atak serca
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

Muzyk w ostatnich dniach miał zawał serca, jest cały czas pod obserwacją. Podczas operacji naprawiono dwie protezy wewnątrznaczyniowe, które już wcześniej miał gitarzysta oraz dodano trzecią. 

Wiadomość o tym zdarzeniu dotarła przez post umieszczony na fanpage’u Ronniego Van Zanta na Facebooku, który umieściła jego córka.

"

Proszę módlcie się za niego i za nas oraz za wspaniałą opiekę medyczną, która już kilkakrotnie ocaliła mu życie. "

Gary Rossington już wcześniej poddawany był licznym zabiegom w związku z jego zdrowotnymi problemami. Na początku 2015 roku artysta był hospitalizowany z powodu zakażenia jamy brzusznej, co poskutkowało odwołaniem koncertów w lutym 2015 roku. W chwili obecnej Rossingtona czeka kolejna operacja za dwa tygodnie.

Rodzina cały czas martwi się o zdrowie gitarzysty:

"

O mały włos go nie straciliśmy, modlimy się, by stworzono w najbliższym czasie skuteczniejszy sposób walki z chorobą serca. "

Zobaczcie cały komunikat córki muzyka:

Gary

Również fani oraz przyjaciele wyrażają swoje wsparcie dla artysty poprzez media społecznościowe. Jeden z założycieli Lynyrd Skynyrd, perkusista Artimus Pyle poprzez Facebooka postanowił przesłać słowa otuchy:

"

Kocham cię Gary. Nasza kapela Cię uwielbia. Bądź silny i „Niech moc będzie z Tobą” "

Zespół Foghat na Twitterze wspiera muzyka:

"

Myślami jesteśmy z Garym Rossingtonem oraz jego rodziną, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Daj czadu Gary! "

Jak poinformował Lynyrd Skynyrd, nadchodzące koncerty, które miały odbyć się w październiku 2015 roku w Terre Haute oraz Mount Pleasant w USA zostały odwołane i odbędą się w 2016 roku:

63-letni gitarzysta Lynyrd Skynyrd to jedyny współzałożyciel zespołu, który gra w obecnym składzie. Ostatnie wydawnictwo kapeli to koncertowe nagranie „One More For The Fans", które ukazało się 24 lipca 2015 roku.

Życzymy Rossingtonowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lynyrd Skynyrd