Gitarzysta Machine Head o odejściu z grupy: To normalne, że ludzie odsuwają się od siebie

Aleksandra Degórska
03.10.2018 11:09
Gitarzysta Machine Head o odejściu z grupy: To normalne, że ludzie odsuwają się od siebie Fot. AFP/EAST NEWS

Dlaczego nagle 2 muzyków Machine Head postanowiło odejść z zespołu? Phil Demmel postanowił napisać w tej sprawie oświadczenie.

Fani Machine Head mają powody do zmartwień. Z jakiegoś powodu z grupą Machine Head postanowili się pożegnać gitarzysta Phil Demmel, który był w zespole od 2002 oraz perkusista Dave McClain - obecny w kapeli od 1995 roku.

Dlaczego muzycy odeszli z Machine Head?

Artyści opuszczą kapele po zakończeniu trasy po USA, która rozpocznie się 4 października 2018. Będzie to pożegnalna trasa obecnego składu Machine Head - zatem wszystko wskazuje, że Robb Flynn zaprosi do formacji nowych muzyków.

Dlaczego jednak drogi artystów się rozeszły? Phil Demmel udzielał się w Machine Head 15 lat i zna Robba Flynna 32 lata, zatem podjęcie decyzji o odejściu nie było dla niego łatwe. Muzyk postanowił napisać oświadczenie w tej sprawie, w którym wypowiedział się na temat odejścia z grupy:

Czułem się zaszczycony, że mogłem udzielać się w tej kapeli i jestem dumny z mojej działalności w zespole przez tyle lat. Po prostu nadszedł czas, żeby odejść i zacząć robić inną muzykę. Ludzie oczywiście odsuwają się od siebie z biegiem czasu i nie jest to niczyja wina. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy razem grać tak długo.

Gitarzysta wyznał, że nadchodząca trasa będzie dla muzyków możliwością pożegnania się z fanami. Demmel ma jeszcze wiele do powiedzenia w dziedzinie muzyki, zatem zapowiada się, że artysta zaangażuje się w inny projekt.

Trasa Machine Head potrwa do 24 listopada 2018 i na koncertach nie zabraknie utworów z nowej płyty „Catharsis”. Zapewne po ostatnim koncercie dowiemy się, w jakim kierunku Robb Flynn poprowadzi kapelę.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.