Gitarzysta Nocnego Kochanka rusza z serią wideo "Przegryw z Kazonem". Uczy jak grać hity zespołu

12.05.2020 12:38
Gitarzysta Nocnego Kochanka rusza z serią wideo "Przegryw z Kazonem". Uczy jak grać hity zespołu Fot. Grzegorz Ksel/REPORTER

Na kanale Nocnego Kochanka pojawił się pierwszy film z serii "Przegryw z Kazonem". Gitarzysta zespołu pokazuje fanom, jak grać utwory kapeli.

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do życia w całkiem nowej rzeczywistości. Wszystkie branże muszą dostosować się do nowych reguł i odnaleźć wśród wielkich zmian. W trudnej sytuacji znalazła się branża rozrywkowa. Zamknięto kina i teatry, zakazano imprez masowych oraz przemieszczania. W związku z tym zatrzymano prace nad wielkimi filmowymi produkcjami, odwołano popularne muzyczne festiwale, a gwiazdy muzyki starają się utrzymywać kontakt z fanami online.

Kazon z Nocnego Kochanka z serią nagrań na YouTubie

Popularne stały się koncerty online. Jeden z nich zagrał Nocny Kochanek, który zatytułował występ przed domowymi kamerami "Nocny Kochanek Alkustycznie". Muzycy zaproponowali fanom nowe aranżacje znanych wszystkim hitów. Nagrania pojawiły się w serwisach streamingowych, a wielbiciele Zdrajców Metalu spragnieni lepszej jakości plików, mogą kupić je za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu.

Przeczytaj także

Tym razem Kochanki zachęcają do spędzania z nimi czasu kwarantanny w nowy sposób. Na kanale zespołu na YouTubie pojawiło się pierwsze wideo z serii "Przegryw z Kazonem".

Gitarzysta zespołu Robert Kazon Kazanowski w ramach projektu będzie publikował nagrania, na których pierwsze skrzypce (!) gra gitara. Dzięki materiałom wideo i zbliżeniom na instrument, fani mogą nauczyć się grać hity ulubieńców w domowym zaciszu.

Posłuchaj podcastu

Muzyk wielokrotnie podkreślał w wywiadach i rozmowach z wielbicielami, że nie jest fanem tabulatur. Kazon twierdzi, że najskuteczniej uczymy się grając ze słuchu i trzeba tego sposobu jak najczęściej próbować, nawet jeśli wydaje się trudny. Pewnie z tego powodu w filmie nie znajdziemy typowego instruktarzu i wskazówek dla muzyków. Gitarzysta najwyraźniej wierzy w talent i upór swoich fanów :)

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.