10.05.2018 13:39

Gitarzysta Pearl Jam i KT Tunstall nagrali cover Toma Petty'ego w szczytnym celu

Posłuchajcie, jak muzycy zinterpretowali piosenkę zatytułowaną „I Won't Back Down”.

Gitarzysta Pearl Jam
foto: kadr z wideo

Gitarzysta Pearl Jam, Mike McCready, oraz wokalista KT Tunstall nagrali cover piosenki Toma Petty'ego z 1989 roku zatytułowanej „I Won't Back Down”. Pieniądze ze sprzedaży utworu trafią do fundacji zespołu Pearl Jam Vitalogy Foundation. Powstała ona w 2006 roku z inicjatywy zespołu i menedżera. Fundacja wspiera organizacje non-profit, które zajmują się działaniami w obrębie zdrowia, środowiska, sztuki, edukacji i zmian społecznych.

Za praktycznie wszystkie instrumenty w tym coverze odpowiedzialny jest Tunstall, zaś McCready wyprodukował kompozycję i dodał gitarowe solo. Na perkusji zagrała Leah Julius z Thunderpussy. Utwór powstał jako hołd dla fali pokojowych protestów i demonstracji m.in. z okazji Dnia Kobiet czy studenckiego March for Our Lives, który dotyczył ograniczenia dostępu do broni.

Cover Toma Petty'ego

W oficjalnym klipie do coveru pokazano zdjęcia ze studia, jak również kadry z protestów. Muzycy w taki sposób chcieli wesprzeć wszystkich tych, którzy protestując żądają równości i sprawiedliwości.

Przyczyna śmierci Toma Petty'ego

Wiadomość o śmierci muzyka wstrząsnęła środowiskiem muzycznym. Tom Petty zmarł 2 października 2017 roku, natomiast dzień wcześniej doznał rozległego ataku serca. Autopsja wykazała, że artysta przedawkował wiele środków leczniczych, m.in. zażywał Fentanyl, oxykodon, Xanax, Restoril i Celexę.

Pearl Jam w Polsce 2018

Tymczasem w ramach europejskiej trasy koncertowej Pearl Jam zagra w Krakowie 3 lipca 2018 w Tauron Arenie. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na ebilet.pl od 335 złotych.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pearl Jam