11.12.2018 17:17

Gitarzysta Rammsteina: Rock umarł, trzeba pogodzić się z faktami

Richard Kruspe uważa, że hip-hop ma teraz więcej do powiedzenia niż rock.

Gitarzysta Rammstein
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Artyści często wypowiadają się na temat muzyki rockowej i nierzadko są to negatywne opinie. Oli Sykes uważa, że rock jest nudny, natomiast klawiszowiec Bring Me The Horizon jest zdania, że większości piosenek rockowych to gówno. Rzeczywiście rockmani narzekają na to, co dzieje się w rockowym środowisku i ze smutkiem stwierdzają, że obecnie wygrywa zdecydowanie hip-hop.

Gitarzysta grupy Rammstein uważa, że rock umarł

Co o tym sądzi natomiast gitarzysta grupy Rammstein? Kapela nadal odnosi spore sukcesy i dobrze sobie radzi w przemyśle muzycznym. Podczas wywiadu z magazynem Revolver Richard Kruspe został zapytany o to, jak kapeli udaje się nadal utrzymywać tak wysoki poziom na scenie, gdy tymczasem inni rockowi twórcy nie mają nic ciekawego do zaoferowania.

Gitarzysta musiał przyznać, że muzyka rockowa nie jest w zbyt dobrej formie:

"

Po prostu robimy to, co lubimy, ale nie ma już nic więcej do dodania w tej kwestii. Rock umarł, to smutne, ale czasami musisz się pogodzić z faktami i realiami. Słucham nowej muzyki i nie jest to definitywnie rock. "

Takie kapele, jak Rammstein, Tool czy Slipknot nadal odnoszą sukcesy i dobrze sobie radzą na rynku muzycznym. Richard Kruspe jest zdania, że oczywiście zawsze będą istnieć rockowe dinozaury, które będą wypełniać stadiony. Problem tkwi jednak w młodym pokoleniu:

"

Mówię o rocku dla młodej generacji. Teraz dzieciaki nie mają tego poczucia, że grając rocka denerwują swoich rodziców. Gitary już nikogo nie irytują, więc młodzież używa tekstów, szczególnie w Niemczech i widać to w hip-hopie. Młodzi sprzeciwiają się wszystkiemu i to hip-hop jest soundtrackiem. "

Gitarzysta Rammsteina nie utożsamia się z taką muzyką i na hip-hopowych koncertach po prostu się nudzi. Zaletą rocka jest właśnie kontakt z widownią, której nie mają raperzy.

Rammstein na koncercie w Polsce w 2019

Zespół ma wielkie plany na przyszły rok. Wiosną 2019 ma ukazać się nowa płyta grupy Rammstein. Co więcej grupa zapowiedziała stadionowa trasę koncertową, która obejmie również Polskę. Rammstein zagra koncert 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein