20.06.2017 10:36

Gitarzysta Rammsteina: Zespół jest jak małżeństwo bez seksu

Richard Kruspe pokusił się o takie porównanie w kontekście żywotności grupy. Choć nie jest to łatwe to jednak muzykom udaje się dogadywać w każdej sytuacji.

Gitarzysta Rammsteina: Zespół jest jak małżeństwo bez seksu
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Fani wciąż wytrwale czekają na nowe wydawnictwo od grupy Rammstein, które ma ukazać się jesienią 2017. W międzyczasie oprócz pracy nad następcą krążka „Liebe ist für alle da” kapela wydała koncertówkę „Rammstein: Paris”, jak również intensywnie koncertuje.

Ostatnio grupa zaprezentowała się na Graspop Metal Meeting i w jednym z wywiadów Richard Kruspe odpowiedział na pytanie, które zapewne słyszał już nieraz. Gitarzystę zapytano o to, jaki jest przepis na dogadywanie się z kolegami z zespołu, z którymi współpracuje już ponad 20 lat. Odpowiedź okazała się zaskakująco prosta:

"

Trzeba rozmawiać, wszyscy rozmawiamy w grupie. Raz w tygodniu idziemy do psychiatry, rozmawiamy o problemach i jak należy sobie z nimi radzić, jak je rozwiązać. Naprawdę trzeba nad tym pracować, inaczej nie dasz rady. "

Gitarzysta pokusił się nawet o ciekawe porównanie:

"

To jak związek, jak małżeństwo bez seksu i to jest problematyczne. Seks może rozwiązać problemy. Z nami jest inaczej - musimy rozmawiać nawet częściej niż inne pary. "

Posłuchajcie, co jeszcze w wywiadzie powiedział Kruspe:

Miejmy nadzieję, że małżeństwo Rammstein będzie na tyle mocne, że przetrwa jeszcze drugie tyle, a po drodze wyda naprawdę mocne płyty. Richard Kruspe i Paul Landers już wcześniej wyznali, że chcieliby, aby nowy album był kamieniem milowym w historii Rammsteina - trzymamy kciuki, aby tak się stało.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein