07.02.2019 17:19

Gitarzysta Smashing Pumpkins, Billy Corgan odzyskał skradzioną gitarę po 27 latach

W 1992 roku Billy Corgan stracił swoją gitarę. Po niemal 30 latach, 5 lutego 2019 roku instrument wrócił do właściciela, który twierdzi, że ma on dla niego wyjątkowe znaczenie.

Billy Corgan
foto: EAST NEWS

W czerwcu 1992 roku w Detroit Billy Corgan, gitarzysta Smashing Pumpkins został okradziony ze swojej gitary. Zespół zakończył występ i ktoś wykorzystał nieuwagę muzyków, żeby zgarnąć łup. Mijały lata i wydawać by się mogło, że strat już nigdy nie wróci do rąk właściciela. Jednak wszystko zmieniło się kilka dni temu. 

Fan zasnął na koncercie Smashing Pumpkins
Fan zasnął na koncercie Smashing Pumpkins
Przeczytaj także Fan zasnął na koncercie Smashing Pumpkins

Billy Corgan odzyskał skradzioną gitarę po 27 latach 

5 lutego 2019 roku znajomy Corgana wysłał mu zdjęcie gitary, która przypominała mu skradziony instrument sprzed 27 lat. Okazało się, że faktycznie był to jego strat, a rozpoznał go po charakterystycznym szczególe, o którym wiedział tylko on. W rozmowie z Rolling Stone, muzyk oznajmił, że ma zamiar nagrać najnowszy album Smashing Pumpkins na odzyskanym sprzęcie:

"

Naprawdę zabiorę ją gdzieś, naprawię i zacznę używać. Ta gitara jest wyjątkowa. Traktuje odzyskanie jej jak znak od losu. "

Posiadaczką gitary stała się Beth James z okolic Detroit, która nie potrafi grać, jednak stwierdziła, że instrument pasuje jej do mieszkania. Zapłaciła za nią na wyprzedaży 200 dolarów i postawiła w piwnicy na 12 lat. Ostatnio zdecydowała się ją sprzedać, ponieważ potrzebowała pieniędzy na zakup wanny z hydromasażem. Tak instrument trafił z powrotem do Corgana.

Muzyk podkreśla, że gitara, na której nagrał debiutancki album "Gish" Smashing Pumpkins z 1991 roku, ma w jego życiu szczególne znaczenie:

"

Ona od razu sprawiała, że zespół inaczej brzmiał. To była gitara, która wpływała na sposób mojej gry, byłem z nią często utożsamiany. Zawsze czułem, że do mnie wróci, gdy przyjdzie czas. "

Zobacz też: >>Fan zasnął na koncercie Smashing Pumpkins<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News